Ракурсhttps://racurs.ua/
Багато прихильників федералізації в Україні не до кінця розуміють її значення — соціолог
https://racurs.ua/ua/n26124-bagato-pryhylnykiv-federalizaciyi-v-ukrayini-ne-do-kincya-rozumiut-yiyi-znachennya-sociolog.htmlРакурсЗокрема, такої думки дотримується керівник соціологічної служби Ukrainian Sociology Service Олександр Вишняк. Саме ця служба проводила польову роботу при опитуванні мешканців України про їхнє ставлення до федералізації і статусу власних областей у складі України.
.
Згідно з опитуванням, ідею федералізації України підтримує 23% наших громадян, проти виступає більше половини — 52%.
«Упевнений, що 90% респондентів зовсім не розуміють, що таке федералізація. Більше того, у світі існують десятки різних форм федерацій. Так, якщо розглядати Конституцію Російської Федерації, ця країна є федеральною державою. Але, наприклад, повноваження Воронезької або Смоленської областей не більше, ніж повноваження тієї ж Харківської або Вінницької», — заявив Вишняк на прес-конференції «Хто і чому розриває Україну: чи справді регіонам властивий сепаратизм?».
На думку голови громадського союзу «Громадська варта» Едуарда Зейналова, сьогодні «від сепаратистів можна почути: ми хочемо федералізації і від'єднання від України». «Але федералізація і сепаратизм — діаметрально протилежні речі. Федерація — це об'єднання (від лат. Foederātiō - об'єднання, союз). На підставі конфедерації були створені, наприклад, США. Усе це гасла, нав'язані згори», — вважає Зейналов.
Соцопитування проводилося з 16 по 30 березня 2014 року на замовлення ГС «Громадська варта» в 24 областях, АР Крим та Києві за квотною вибіркою, похибка якої не перевищує 2,3%. Всього було опитано 2010 респондентів.
Більше про ситуацію в південно-східних регіонах України читайте у статті «Ракурсу» «Вірус сепаратизму: хто розриває Україну».