Ракурсhttps://racurs.ua/
У Росії опитування нарахувало 78% щасливих громадян
https://racurs.ua/ua/n26541-u-rosiyi-opytuvannya-narahuvalo-78-schaslyvyh-gromadyan.htmlРакурсТаким чином, індекс щастя за останній рік додав 5 пунктів і досяг 25-річного максимуму — 64 пункти, повідомляє прес-служба ВЦВГД.
.
Частіше за інших щасливими себе називає молодь у віці 18-24 років (92%) і люди з вищою освітою (83%). А не відчувають себе щасливими лише 14% респондентів.
30% опитаних пов'язують щастя з благополуччям в сім'ї, з дітьми та онуками — 17%, з цікавим навчанням або роботою — 13%, з відчуттям, що в житті все вдалося, — 12%, зі здоров'ям своїм і своїх близьких — 11%. Крім того, своє відчуття щастя люди пояснювали тим, що їм просто радісно жити (7%), любов'ю (4%), можливостями для самореалізації (4%), матеріальним благополуччям (4%), наявністю «даху над головою» (4%). Життя в мирний час вважають причиною для щастя 4%, стільки ж просто не бачать приводу для смутку.
Серед нещасних респондентів 15% незадоволені низьким рівнем доходів, 8% — старістю і хворобами, 4% — відсутністю хорошої роботи і стільки ж — складними життєвими обставинами.
Індекс щастя будується на основі питання: «У житті буває всіляке і хороше. Але, якщо говорити в цілому, ви щасливі чи ні?». Розраховується як різниця суми позитивних відповідей («безумовно так», «скоріше так») і негативних відповідей («швидше ні», «безумовно ні»). Вимірюється в пунктах і коливається в діапазоні від −100 до 100, де максимальний показник відображує максимальний рівень щастя.
Опитування проводилося 19-20 квітня 2014 року. Опитано 1600 осіб у 130 населених пунктах в 42 областях, краях і республіках Росії. Статистична похибка не перевищує 3,4%.
Як повідомляв «Ракурс», минулого року Україна в рейтингу найщасливіших країн зайняла 87-ме місце зі 150.
Про те, наскільки щасливі українці і як відчуття щастя впливає на наше життя, читайте у статті «Ракурсу» «Графік щастя має форму посмішки. Але не в Україні».