Ракурсhttps://racurs.ua/
З червня 2013 року прихильників євроінтеграції в Донецьку стало вдвічі менше — донецький політолог
https://racurs.ua/ua/n27547-z-chervnya-2013-roku-pryhylnykiv-ievrointegraciyi-v-donecku-stalo-vdvichi-menshe-doneckyy.htmlРакурсЗа словами Черкашина, опитування, що проводилося під його керівництвом з 9 по 12 квітня 2014 року, показало, що проти євроінтеграції виступають 74% жителів Донецька, тоді як у червні 2013 року таких було значно менше — 43%.
.
При цьому зменшилася кількість тих, кому було складно відповісти на запитання: у квітні таких було 9%, а в червні 2013 року — 20%.
«Фактично геополітичне питання є ключовим для України: частина країни хоче бути з Заходом, частина — з Росією. І я не уявляю, як це можна об'єднати в рамках єдиної держави», — вважає кандидат політичних наук Кирило Черкашин, який керує соціологічною службою «Центру політологічного аналізу та технологій».
За його словами, якщо така велика держава як Україна займає нейтральну позицію (як це було в 1990-х і на початку 2000-х), то обидві частини залишаються незадоволеними. «Змусити іншу сторону прийняти свою позицію? Це буде громадянська війна. Тому, мені здається, оптимальний варіант — це цивілізоване розлучення, як у Чехословаччині», — заявив Черкашин у коментарі «Ракурсу».
Більше про те, чого очікують жителі Донецької області від ДНР, хто підтримує ідеї федералізації і як змінилися настрої людей за останні місяці, читайте в коментарях двох донецьких політологів «Вихід із кризи на сході України: розлучення чи порозуміння».