Ракурсhttps://racurs.ua/
Рада дозволила брати участь в управлінні ГТС компаніям з ЄС і США
https://racurs.ua/ua/n33030-rada-dozvolyla-braty-uchast-v-upravlinni-gts-kompaniyam-z-ies-i-ssha.htmlРакурсЗа законопроект, зареєстрований за № 4116а, на сьогоднішньому засіданні проголосувало 228 народних депутатів, повідомляє прес-служба парламенту.
.
Документ передбачає, що функції диспетчерського управління ГТС виконує її оператор, який визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі, а у передбачених законом випадках — центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі, за згодою Верховної Ради.
Функції оператора закріплюються за суб’єктом господарювання, засновником та власником якого може бути виключно держава, у тому числі через НАК «Нафтогаз України», або (у разі створення спільного підприємства) держава, у тому числі через «Нафтогаз» (володіння не менше 51% корпоративних прав), а також юридична особа або особи, що належать та контролюються резидентами держав — членів ЄС, США або Енергетичного співтовариства і є операторами системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу.
Відповідно до рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики в нафтогазовому комплексі, функції оператора підземного сховища газу можуть бути відокремлені та покладені на окреме підприємство — оператора підземного сховища газу.
Верховна Рада за поданням Кабінету міністрів затверджує результати конкурсу та ухвалює остаточне рішення щодо визначення компанії-нерезидента у суб’єкті господарювання, на якого покладено функції оператора української ГТС. Умови конкурсу розробляються та затверджуються урядом.
Засновник або власник підприємства, на яке покладено функції оператора ГТС, повинен мати не менш як п’ятирічний досвід управління газотранспортною системою на американському чи європейському ринку.
Закон прийнято з поправками, внесеними Яценюком під час обговорення.
Як повідомляв «Ракурс», до внесення поправок Рада відмовилася підтримати реформування ГТС.