Ракурсhttps://racurs.ua/
Закон про «амністію» звільняє від покарання за утримання заручників і умисні каліцтва вибірково
https://racurs.ua/ua/n35130-zakon-pro-amnistiu-zvilnyaie-vid-pokarannya-za-utrymannya-zaruchnykiv-i-umysni-kalictva-vybirkovo.htmlРакурсЗакон, який звільняє від кримінальної відповідальності і покарання за багато злочинів, проте зберігає відповідальність за насильницькі злочини, в тому числі за захоплення або утримування особи як заручника за обтяжуючих обставин — захоплення неповнолітнього, захоплення заручників організованою групою, загроза знищення людей та інші тяжкі наслідки (ч. 1 ст. 147 Кримінального кодексу України (КК)).
.
При цьому частина 1 статті 147 КК України (захоплення або тримання особи як заручника з метою примусу третіх осіб виконати певні умови) не згадується в переліку статей кодексу, склад злочинів яких залишається караним.
Така ж ситуація із статтею, що передбачає покарання за умисні тяжкі тілесні ушкодження (ст. 121 КК України). Закон зберігає відповідальність тільки за ч. 2 — «умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчинене на замовлення, або спричинило смерть потерпілого». При цьому за «прості» умисні тяжкі каліцтва без перерахованих обтяжуючих обставин, але які проте спричинили втрату будь-якого органу або його функцій, психічну хворобу або інший розлад здоров'я (ч. 1 ст. 121) відповідальності закон про «амністію» не передбачає.
Більше про так званий закон про амністію сепаратистів на Донбасі читайте в матеріалі «Ракурсу» «Закон про „амністію“ для „сепаратистів і терористів“ неможливо застосувати на практиці — експерти».
Нагадаємо, за даними ООН, озброєні групи на сході України продовжують викрадати людей, у заручниках у них зараз перебуває понад 460 осіб. При цьому, за даними СБУ, в зоні проведення АТО пропали безвісти до 200 цивільних осіб.