Ракурсhttps://racurs.ua/
У 2014 році втричі більше росіян попросили притулку в Україні
https://racurs.ua/ua/n37051-u-2014-roci-vtrychi-bilshe-rosiyan-poprosyly-prytulku-v-ukrayini.htmlРакурсПри цьому за дев'ять місяців 2013 року до міграційної служби надійшло лише 29 таких заяв від росіян, повідомляє Deutsche Welle.
.
У 2014 році міграційна служба задовольнила лише одну відповідну заяву.
На думку співкоординатора проекту «Без кордонів» громадянської організації «Центр Соціальна дія» Максима Буткевича, причиною цього є недовіра та сумніви українських держорганів у розпал військового конфлікту з Росією.
«Центр Соціальна дія», який консультує прохачів притулку в Україні, спостерігає часті відмови в наданні статусу біженця в Україні не лише росіянам, але й громадянам інших країн колишнього СРСР.
«Зараз до нас за консультацією звертається більше громадян, аніж за всі роки разом взяті. Передусім це вихідці з північного Кавказу, російські активісти, журналісти, блогери, правозахисники, які не побоялися публічно висловитися в Росії проти війни, режиму Путіна, яким тепер загрожує небезпека на батьківщині», — розповідає Буткевич у розмові з DW.
На думку Буткевича, часті відмови в наданні притулку в Україні викликані вибірковістю та відсутністю реформ у державних органах, які опікуються питаннями біженців.
Разом з тим, у прес-службі Державної міграційної служби України запевнили, що надання статусу біженця лише одному з 91 громадянина РФ «не означає, що всім іншим відмовили». За словами керівника прес-служби ДМСУ Сергія Гунька, заяви розглядаються півроку, тому здебільшого рішення щодо заяв від громадян Росії ще не ухвалено.
Як повідомляв «Ракурс», на батьківщину повернули 16 російських військовослужбовців після звернення родичів у СБУ.