Ракурсhttps://racurs.ua/
Для оновлення судової системи треба внести зміни до Конституції України — голова Верховного суду
https://racurs.ua/ua/n38410-dlya-onovlennya-sudovoyi-systemy-treba-vnesty-zminy-do-konstytuciyi-ukrayiny-golova-verhovnogo.htmlРакурсПро це Романюк заявив під час обговорення реформи ВРЮ, яке відбулося на третій зустрічі спеціальної панелі «Ефективність реформ судової системи» в рамках Східного партнерства 4 листопада, повідомляє відділ ВРЮ із взаємодії зі ЗМІ.
.
Романюк також виклав своє бачення реформування ВРЮ: більшість її складу (15 осіб) повинні становити судді, які представлятимуть весь судовий корпус, різні рівні судів і різні судові юрисдикції. Обирати їх до складу ВРЮ має найвищий орган суддівського самоврядування — з’їзд суддів України.
У Верховному суді пропонують, щоб голова ВСУ та голова Ради суддів України входили до складу ВРЮ за посадою, а решту обирали з представників громадянського суспільства (у першу чергу тих, хто має науковий ступінь та є фахівцями в галузі права).
На думку ВСУ, Вища рада юстиції в майбутньому має перейти на постійний режим роботи.
Романюк запропонував зменшити термін повноважень членів ВРЮ до трьох або чотирьох років, щоб запобігти відриву членів ВРЮ від свого судового колективу і розуміння тих проблем, які виникають у судовій системі.
Надалі, за пропозиціями голови ВСУ, заміна членів ВРЮ має відбуватися не одночасно для всього складу, а поступово, щоб зберегти кістяк складу ВРЮ і поетапно здійснювати його оновлення.
До повноважень ВРЮ, на думку Романюка, слід віднести добір претендентів на судову роботу, а «якщо буде політична воля, то і призначення на посаду судді, переведення судді, звільнення з посади судді та надання згоди на затримання і арешт судді».
Як повідомляв «Ракурс», Кабмін пропонував об’єднати ВРЮ та Вищу кваліфкомісію суддів.
Про те, якою бачить реформу судів президент України Петро Порошенко, читайте на «Ракурсі» у статті «Хто має говорити від імені судової влади».