Інтернати для психічно хворих у зоні АТО виживають завдяки військовим і працівникам
https://racurs.ua/ua/n41621-internaty-dlya-psyhichno-hvoryh-u-zoni-ato-vyjyvaut-zavdyaky-viyskovym-i-pracivnykam.htmlРакурсЗокрема, така ситуація склалася в Теплівському психоневрологічному інтернаті (ПНІ) в Луганській області, де протягом чотирьох місяців не було фінансування, закінчилися запаси ліків та їжі, повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Моніторингова група, яка відвідала інтернат, дізналася, що його пацієнти вижили завдяки тому, що закладу в усьому допомагали українські військові. «Без їхньої допомоги ми не могли б забезпечити навіть харчуванням 110 хворих жінок», — розповіли працівники закладу.
Працівники інтернату продовжували виконувати свої обов’язки, хоча тривалий час не отримували зарплатні. Часто їм доводилося купувати за власні кошти необхідне, зокрема миючі засоби.
Через обстріли в інтернаті постійно вимикалося світло, тому для приготування їжі підопічним, працівники змайстрували пічку надворі, яка працює на дровах.
Хоча з жовтня держава відновила фінансування Теплівського психоневрологічного інтернату неподалік району бойових дій, освоїти кошти важко, постачальники відмовляються їздити під обстрілами. Проте водій закладу доставляє продукти щоденно.
«В інтернаті наразі є багато проблем: відсутні нейролептики, хворі цьогоріч не змогли пройти поглиблений медичний огляд, памперсів для дорослих підопічних не завозили багато місяців, в основному корпусі ПНІ місцями протікає дах тощо», — зазначають члени моніторингової групи, які привезли в інтернат гуманітарну допомогу, зокрема миючі засоби, памперси і ліки. Саме в цьому інтернат зараз має найбільшу потребу.
Гуманітарну допомогу для інтернату зібрали київські ІТ-волонтери і працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату омбудсмена.
Моніторингова місія відвідала також Старобільський психоневрологічний інтернат для 175 чоловіків з розладами психіки, куди привезли памперси, господарчі речі та цитрусові.
Справи в цього інтернату кращі, бо його фінансування не припинялося (інтернат розташований далі від активних бойових дій). Крім того, Старобільський ПНІ має ефективне підсобне господарство.
На випадок надзвичайної ситуації для пацієнтів влаштували укриття з запасом харчів на два місяці, збудували пічку, заготовили продукти на зиму навіть більше, ніж минулого року.
Інспектори наголосили, що виявили певні проблеми в організації проживання та реабілітації в цих інтернатах, але за нинішніх умов нагальною потребою вважають збереження життя підопічних і забезпечення їх найнеобхіднішим. «Однак без підтримки держави і суспільства це неможливо», — вважають у прес-службі омбудсмена.