Новини
Ракурс

Покарати Путіна за воєнні злочини буде складніше, ніж Саакашвілі - грузинський правозахисник

11 лют 2015, 16:22

Про наслідки розслідування воєнних злочинів у Південній Осетії, які сталися в серпні 2008 року, розповів в інтерв'ю "Ракурсу" грузинський правозахисник Сімон Папуашвілі.


.

Він наголосив, що в останньому щорічному звіті прокуратури Міжнародного кримінального суду в Гаазі від 2 грудня 2014 року вперше прозвучало невдоволення результатами цього розслідування національними органами слідства Грузії та Росії.

"Це означає, що МКС готовий почати своє розслідування, і ми очікуємо, що це відбудеться дуже швидко, можливо, вже навесні цього року. Швидше за все, розслідування відбуватиметься швидко, тому що зібрано велику кількість інформації та доказів", - вважає Папуашвілі, який брав участь у програмі Норвезького Гельсінського комітету з пошуку фактів порушення прав людини в Південній Осетії в період з серпня до жовтня 2008 року.

Нагадаємо, що МКС, більше відомий у ЗМІ як Гаазький трибунал, досі проводить попередню перевірку щодо подій у Південній Осетії влітку 2008 року. Попередня перевірка є підготовчою процедурою перед повноцінним розслідуванням.

"Якщо буде доведено провину грузинської сторони, я маю на увазі конкретних осіб, які можуть бути причетні до конкретних злочинів, а не держави, то, звісно, мова піде про відповідальність", - пояснив правозахисник.

За його словами, якщо суд отримає достатні докази провини грузинських військових, то може притягнути до відповідальності колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі, який був верховним головнокомандувачем під час конфлікту.

Однак, на думку Папуашвілі, суд може дійти такого висновку і щодо Росії та відповідно Володимира Путіна, який на той момент був прем’єр-міністром країни і персонально керував військовими операціями російської армії в Південній Осетії.

"Тому досить легко встановити прямий зв’язок між його вказівками та воєнними злочинами, вчиненими російськими військовими чи осетинськими збройними угрупованнями, що діяли під контролем російських військ, якщо такі буде доведено", - вважає Папуашвілі.

Грузинський правозахисник, який тепер співпрацює з Міжнародним партнерством з прав людини (МППЛ), звернув увагу, що постане питання, яким чином реалізувати рішення МКС і як виконати ордер на арешт Путіна. "Звичайно, буде відносно легко передати в руки Міжнародного кримінального суду Саакашвілі, але це буде не так просто у випадку з Путіним. Разом з тим, питання імплементації вироку суду ніяк не вплине на результат самого розслідування і встановлення винних у злочинах", - запевняє він.

Більше про відносини Грузії з МКС та документування злочинів війни на сході України читайте в інтерв'ю "Ракурсу": Розслідування воєнних злочинів: чому Грузія та Україна не поспішають просити Гаазький трибунал про допомогу

Хто має розслідувати воєнні злочини в Україні і чим може допомогти Міжнародний кримінальний суд

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter






Загрузка...