Новини
Ракурс

Український закон про люстрацію має три вектори дії - польський експерт

12 лют 2015, 13:27

Про це зауважив на зустрічі експертів з питань люстрації з членами Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів польський прокурор Яцек Вигода, повідомляє прес-служба Вищої ради юстиції.

"Те, що ми розуміємо під поняттям «люстрація» не повною мірою відповідає тому, як розуміють цей термін в Україні", - сказав Вигода, прокурор відділу перевірок Комісії з розслідування злочинів проти польського народу Інституту національної пам’яті Польщі.

За його словами, дія закону «Про очищення влади» передбачає три напрями: так звана історична люстрація, що досліджує зв’язки державних посадовців із колишніми службами безпеки; «верифікація» — перевірка придатності держслужбовців якісно виконувати свої функції і служити інтересам нової демократичної держави, політичної незалежності, неучасті в корупційних діях; третій важливий елемент, пов'язаний із попередніми, — «деянуковичезація».

Експерти з люстрації прибули в Україну на запрошення проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та фундації «Відкритий діалог».

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter