Новини
Ракурс

Україна опустилась у рейтингу свободи ЗМІ: Мінінформації свідчить про бажання влади контролювати пресу

12 лют 2015, 12:20

Про це свідчить Світовий рейтинг свободи преси (World Press Freedom Index) міжнародної організації "Репортери без кордонів", опублікований на сайті організації.

Україна опинилася в групі країн, не вільних у сфері свободи ЗМІ, між Колумбією та Марокко.

У звіті зазначено також, що 2014 року в Україні було вбито шестеро журналістів через професійну діяльність.

Автори рейтингу заявили, що зараз Україна переживає найгірший період після здобуття незалежності в 1991 році

"Безжальне придушення протестів, які зрештою привели до зміщення президента Віктора Януковича, і подальше протистояння в східному Донбасі викликало сплеск насильства та інших зловживань щодо журналістів", - сказано в коментарі щодо України.

Окремо наголошується, що новий уряд України взявся за створення незалежного громадського мовника, але "воєнні дії і дострокові вибори затримали розгляд цієї та інших обіцяних демократичних реформ".

"Тим часом, створення Міністерства інформації показує, що уряд спокусився на використання контролю над засобами масової інформації у відповідь на виклики безпеки. Декілька драконівських законопроектів було відхилено в останню хвилину, але є побоювання, що вони можуть відродитися в ще більш жорсткій формі, якщо війна затягнеться", - зазначають автори звіту.

З даних рейтингу видно, що найгірша ситуація зі свободою слова в Україні була у 2004 році, тоді країна була на 138 місці зі 158 країн, а найкраща - 2008 року (87 місце зі 168 країн).

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter