Новини
Ракурс

У Британії надали докази ударів по силам АТО з території Росії (ФОТО)

17 лют 2015, 19:42

Посилання на даний звіт опублікував у своєму Twitter речник Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.

Loading...

«У ході цього розслідування отримано переконливі докази, що між 14 липня і 8 серпня з вогневих позицій на території Росії було проведено обстріли українських територій. Перший обстріл 14 липня був проведений із-під російського хутора Селезньов у напрямку позицій Збройних сил України на південь від українського села Амвросіївка. Чотири обстрілу були вироблені з-під Гукового (Росія) по позиціях ЗСУ біля шахти «Довжанська-Капітальна» й села Панченкове між 16 липня і 8 серпня. Ще два обстріли цієї території були зроблені з Росії на північ від Гукового. 25 липня позиції української 72-ї механізованої бригади під Хмельницьким (на південь від Свердловська) зазнали артилерійського обстрілу з позицій у Росії - з військової бази у Павлівці та з позиції на схід від селища Малий», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, точкою відліку для даного розслідування Bellingcat стали оновлювані супутникові знімки Google (супутникових зображень DigitalGlobe) з території східної України і прикордонних з Росією регіонів, із роздільною здатністю в 0,5 м у панхроматичному режимі (супутникові знімки, зроблені в період із 17 липня по 31 серпня 2014 року). Крім того, команда дослідників Bellingcat проаналізувала відеозаписи, опубліковані в соціальних мережах (YouTube і VKontakte), і провела геолокацію зображених на них подій, яка вказує на ключові точки здійснення артилерійських атак на територію України.

За супутниковими знімками команда дослідників також визначила місце розташування скупчень воронок, які утворилися внаслідок артилерійського вогню, і провела аналіз, вивчивши кожну воронку окремо.

Воронки від обстрілу під малим кутом піднесення снарядами з малим уповільненням детонації (наприклад, артилерією з малим кутом піднесення або реактивними системами залпового вогню)

Воронки від обстрілу снарядами під великим кутом піднесення
(наприклад, мінометами, реактивними системами залпового вогню з великим кутом піднесення)

 

Вогнева позиція біля Українського, Росія

Видимі сліди, що ведуть до позиції, йдуть з глибини російської території

Зіткнення на південному сході від Свердловська з 11 по 24 липня

Зіткнення на південний схід від Свердловська з середини липня по початок серпня

Поле з воронками і вогневі позиції на відстані близько 750 м від кордону
біля російського хутора Селезньов

Поле з воронками і вогневі позиції на відстані близько 750 м від кордону
біля російського хутора Селезньов

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + EnterЗагрузка...
Загрузка...