Новини
Ракурс

Верховний суд України викрили у спотворенні висновків Євросуду і відмові їх виконувати

19 лют 2015, 10:41

Про це повідомили в прес-службі Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ).

Своє право на квартиру в приватному будинку, яку зайняв сторонній чоловік, Бочан намагалася довести в українських судах понад десять років. Суди першої та другої інстанцій декілька разів ухвалювали рішення на її користь, але їх скасовував ВСУ. Після цього жінка звернулась до ЄСПЛ, який визнав порушення права заявниці на справедливий суд та призначив їй компенсацію в розмірі 2 тис. євро.

Рішення Євросуду повинно було стати підставою для перегляду рішення Бочан, але Верховний суд України помилок не побачив.

В УГСПЛ звернули увагу, що серед суддів ВСУ, які ухвалювали це рішення, було багато заслужених юристів України, зокрема нинішній голова Верховного суду Ярослав Романюк, його заступник Анатолій Ярема та Микола Пшонка, старший брат екс-генпрокурора Віктора Пшонки.

Після цього пенсіонерка вдруге звернулася до Європейського суду з прав людини, який знову ухвалив рішення на користь позивачки. Цього разу її справу розглядала Велика палата ЄСПЛ, що вирішує тільки найважливіші та резонансні справи.

У своєму висновку Євросуд звинуватив своїх українських колег з ВСУ у спотворенні висновків ЄСПЛ та ігноруванні права на справедливий суд. «У своєму рішенні від 14 березня 2008 року Верховний суд грубо спотворив висновки Суду, викладені в його рішенні від 3 травня 2007 року», - ідеться у висновку суду. Крім того, 97-річній бабусі призначили вже більшу компенсацію - 10 тис. євро.

На думку програмного директора УГСПЛ Максима Щербатюка, ЄСПЛ порушив дуже актуальну проблему. "Верховний суд України фактично намагається самостійно тлумачити рішення Європейського суду. Це призводить до того, що є рішення ЄСПЛ проти України, які так і не виконуються. Приклад цієї справи є дуже яскравим, оскільки показує, відношення України до виконання рішень ЄСПЛ», – пояснив Щербатюк.

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter