Бальцерович оприлюднив свій план реформування України
https://racurs.ua/ua/n48311-balcerovych-opryludnyv-sviy-plan-reformuvannya-ukrayiny.htmlРакурсСвій план реформатор озвучив в інтерв’ю ZN.UA.
«Демонополізація. Де є список монополій, які треба розбити, тобто створити реальну конкуренцію. Масова дерегуляція. Чи є комісія? Причому комісія найвищого рівня. Адже в парламенті багато хороших людей, які могли б швидко створити комісію з дерегуляції. Причому паралельно запровадити такі механізми, щоб раптом не почали відроджуватися нові регуляції. І це дуже важливий пункт», — наголосив Бальцерович.
Наступний момент, за його словами, це критерії оцінки: «По-перше, зростання довіри до України з боку фінансових ринків. Показники дуже прості — стабілізація гривні та зниження інфляції. І перше, і друге дуже важливо для людей. А це залежить від консолідації бюджету, тобто скорочення витрат, які у вас дуже великі. Люди повинні розуміти, що консолідація бюджету — це ключ до стабілізації. Навіть якщо мова йде про такі неприємні речі, як підвищення тарифів. Якщо це відбувається, то стабілізується гривня. А при правильній монетарній політиці та стабілізації гривні починає швидко знижуватися й інфляція».
«І власники приватних банків мають збільшити розміри капіталів. Самі власники, а не держава. У приватних банків накопичилися погані кредити, банки потребують резервів, а значить, треба збільшувати розмір капіталу. Це дуже конкретний пункт», — зазначив політик.
Наступним кроком, за словами Бальцеровича, має стати приватизація: «Знову ж таки, гранично конкретно. Я не кажу, що приватизувати необхідно абсолютно все. Але відкладати приватизацію не можна. Якщо буде стабілізація, а при успішній реалізації програми вона можлива за кілька місяців, тоді підвищаться й ціни на підприємства».
Також, на його думку, необхідним є план сепарації «Нафтогазу»: потрібно розділити видобуток, зберігання й транспортування газу.
«Аргументів на користь того, що „Нафтогаз“ має існувати в нинішньому вигляді, немає. І, якщо я правильно розумію ситуацію, то у вас деякі великі підприємства просто не платили „Нафтогазу“. Якщо це так, то з цим треба щось терміново робити. Бо борги „Нафтогазу“ — це борги бюджету. І санація „Нафтогазу“ — це дуже важлива частина оздоровлення бюджету. А значить — всі боржники без винятку мають погасити борги. Причому так, щоб про це було відомо суспільству», — пояснив реформатор.
Нагадаємо, наприкінці січня президент Петро Порошенко зустрівся з Бальцеровичем і запропонував йому долучитися до впровадження економічних реформ в Україні.