Які претензії до Google і Android має Єврокомісія: попередні висновки
https://racurs.ua/ua/n48565-yaki-pretenziyi-do-google-i-android-maie-ievrokomisiya-poperedni-vysnovky.htmlРакурсВідповідні заяви, надіслані компанії з можливістю надати заперечення, Єврокомісія оприлюднила на своєму сайті.
У Єврокомісії стверджують, що Google систематично надає перевагу власним порівняльним оглядам торгових продуктів у своїх загальних результатах пошуку. За попередніми висновками комісії, така поведінка порушує антимонопольні правила ЄС, бо заважає конкуренції і шкодить споживачам. У комісії також зазначили, що надсилання заяви про заперечення не визначає результат розслідування.
Крім того, комісія офіційно відкрила окреме антимонопольне розслідування щодо поведінки Google, яка стосується мобільної операційної системи Android. Дослідження буде зосереджено на тому, чи вступав Google в антиконкурентні домовленості та чи зловживав можливим панівним становищем у галузі операційних систем, програм та послуг для смартфонів.
Шкода споживачам та придушення інновацій
Комісар ЄС Маргрете Вестаґер, відповідальна за конкурентну політику, пояснила, що «завданням Єврокомісії є застосування антимонопольного законодавства ЄС для того, щоб компанії, які працюють в Європі, де б вони не були засновані, штучно не перешкоджали європейським споживачам мати якомога широкий вибір та не душили інновації».
«Google тепер має можливість переконати Єврокомісію в протилежному. Однак, якщо розслідування підтвердить наші побоювання, то Google доведеться зіткнутися з правовими наслідками та змінити спосіб ведення справ в Європі», — заявила комісар.
Порівняння цін
У Єврокомісії пояснили, що порівняння торгових продуктів дає змогу споживачам шукати товари на інтернет-сайтах магазинів і порівнювати ціни між різними постачальниками.
Попередні висновки розслідування Єврокомісії, розпочатого в листопаді 2010 року, полягають у тому, що Google регулярно надає сприятливий режим своїм порівняльним аналізам торгових продуктів (відомим під назвою «Google Shopping»), видаючи сторінки сайтів у загальних результатах пошуку (наприклад, показуючи Google Shopping на екрані помітніше).
Таким чином, на думку Єврокомісії, можна штучно скеровувати трафік у потрібний бік від конкуруючих порівнянь торговельних послуг і перешкоджати їх здатності конкурувати на ринку. «Комісія стурбована тим, що користувачі не обов’язково бачать найрелевантніші результати у відповідь на свої запити — це шкодить споживачам і стримує інновації», — ідеться в заяві Єврокомісії.
За попередніми висновками комісії, для виправлення такої поведінки Google повинен ставитися однаково до своїх власних порівнянь торгового сервісу і порівнянь, зроблених суперниками.
Google має тепер можливість відповісти на звинувачення Комісії протягом десяти тижнів. Комісія вважає в цілому недостатніми попередні пропозиції від Google, щоб вирішити проблему з конкуренцією.
Android
Починаючи з 2005 року, Google розвиває мобільну операційну систему Android. Android є відкритою для входу системою (це означає, що її може вільно використовувати і розвивати кожен). Більшість виробників смартфонів і планшетів використовують операційну систему Android у поєднанні з цілою низкою власних додатків і сервісів Google. Ці виробники укладали угоди з Google, щоб отримати право на встановлення додатків Google на свої пристрої Android.
Розслідування Єврокомісії буде зосереджено на тому, чи порушив Google антимонопольні правила Євросоюзу, перешкоджаючи розвитку та доступу до ринків конкуруючих мобільних операційних систем, програм та послуг на шкоду споживачам і розробників інноваційних продуктів і послуг.
У Комісії нагадали, що продовжують своє офіційне розслідування щодо інших аспектів поведінки Google в Європейській економічній зоні, в тому числі сприятливий режим Google у його загальних результатах пошуку інших спеціалізованих пошукових сервісів. Крім того, Єврокомісію турбує копіювання веб-контенту конкурентів (відоме як scraping), рекламна ексклюзивність і невиправдані обмеження для рекламодавців.