Через NASA сьогодні на Меркурії утвориться 16-метровий кратер
https://racurs.ua/ua/n49645-cherez-nasa-sogodni-na-merkuriyi-utvorytsya-16-metrovyy-krater.htmlРакурсКорабель вагою 513 кг впаде на Меркурій увечері в четвер, 30 квітня, о 22.46 за Києвом зі швидкістю 3,91 км на секунду, передає Lenta.ru з посиланням на BBC News.
За словами вчених, апарат, поперечні розміри якого становлять близько 3 м, має впасти приблизно в 54,4 градуса північної широти і 210,1 градуса східної довготи. Таким чином, зіткнення відбудеться на боці планети, яка недоступна безпосередньому спостереженню з Землі.
Місію MESSENGER (MErcury Surface, Space ENvironment, GEochemistry, and Ranging) було вирішено завершити у зв’язку з вичерпанням запасів палива станції. Апарат був запущений 3 серпня 2004 року з космодрому на мисі Канаверал за допомогою ракети-носія Delta II. На орбіті Меркурія він опинився 18 березня 2011 року. За цей час станція пройшла відстань понад 7,9 млрд км, яка включає 15 обертів навколо Сонця, три — навколо Меркурія, два — навколо Венери і один — навколо Землі. Тільки після цього корабель потрапив на орбіту Меркурія.
В рамках місії MESSENGER отримав першу детальну карту поверхні Меркурія, який через близьке розташування до Сонця відчуває істотний гравітаційний і радіаційний вплив, що сильно ускладнює дослідження планети автоматичними міжпланетними станціями. Дослідження кратерів Меркурія продемонструвало неоднорідну внутрішню будову планети. Крім того, зонд вивчив високоенергетичні частинки від Сонця, в потоці яких опинилася планета.
Меркурій — найменша і найлегша планета Сонячної системи: він приблизно в 20 разів легше і менше Землі, а середня щільність приблизно така ж, як і у Землі. Тривалість року на планеті складає близько 88 днів. Меркурій не має супутників, атмосфера його сильно розріджена, а за своїми фізичними характеристиками він нагадує Місяць.