Вчені знайшли зв’язок між міцним рукостисканням і серцевими атаками
https://racurs.ua/ua/n50319-vcheni-znayshly-zv-yazok-mij-micnym-rukostyskannyam-i-sercevymy-atakamy.htmlРакурсДослідження, в якому взяли участь майже 140 тис. людей у 14 країнах, опубліковане в медичному журналі Lancet, повідомляє ВВС.
Результати наукової праці показують, що сила рукостискання є куди кращим засобом прогнозування проблем із серцем, ніж кров’яний тиск.
Міжнародна дослідницька група вважає, що вимірювання сили рукостискання буде «простим і недорогим» інструментом для лікарів.
Максимальна сила, з якою ви здатні стиснути долоню, природно знижується з віком. Але ті, в кого сила рукостискання зменшується занадто швидко, можуть бути в більшій небезпеці виникнення проблем зі здоров’ям, припускає дослідження.
Жінки 25-річного віку мають силу стискання долоні на рівні 34 кг, яка падає до 24 кг у 70-річному віці. Відповідні цифри для чоловіків становлять 54 кг і 38 кг відповідно.
Величезне дослідження в 14 країнах показало, що зменшення сили хватки руки на кожні 5 кг збільшує шанси ранньої смерті на 16%. Шанси фатальної хвороби серця збільшуються на 17%, а інсульту — на 9%.
Зараз лікарі розраховують шанси серцевого нападу або інсульту, даючи анкету пацієнту, де він вказує вік, чи він курить, ступінь ожиріння, рівень холестерину, кров’яний тиск, місце проживання та сімейну історію.
Дослідники стверджують, що сила рукостискання дає точніші прогнози, ніж тільки кров’яний тиск і може стати новим інструментом для оцінки ризику.
«Необхідні подальші дослідження, щоб встановити, чи зусилля щодо поліпшення м’язової сили зменшують ризик ранньої смерті людини та серцево-судинних захворювань», — вважає доктор Дерріл Леонг, один з дослідників в Університеті МакМастер в Канаді.
Досі невідомо, чому погіршення здоров’я серця може проявлятися через слабке рукостискання. Є припущення, що зміцнення (тверднення) артерій знижує м’язову силу.