Сьогодні в Раді розглядатимуть законопроекти, які звільняють від податків і розширює незалежність НБУ
https://racurs.ua/ua/n50832-sogodni-v-radi-rozglyadatymut-zakonoproekty-yaki-zvilnyaut-vid-podatkiv-i-obmejuut-vladu-nbu.htmlРакурсПро це повідомляється в порядку денному сьогоднішнього засідання на сайті ВРУ.
Законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України (№ 2931) пропонує звільнити від оподаткування прибуток підприємств та доходи фізичних осіб, отримані нерезидентами від операцій з державними та місцевими цінними паперами. Крім того, пропонується звільнити від податку доходи, які виникають за гарантованими державою або відповідною місцевою радою запозиченнями.
Метою законопроекту названо забезпечення фінансування державного (місцевого) бюджетів за рахунок зовнішніх держзапозичень та залучення суб’єктами господарювання кредитів (позик) під державні (місцеві) гарантії. У Головному науково-експертному управлінні заявили, що не заперечують проти ухвалення законопроекту, але радять отримати висновок уряду.
Проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо розбудови інституційної спроможності Національного банку України» (№ 2743) вніс до парламенту президент.
Законопроект пропонує виключити з Бюджетного кодексу норми, згідно з якими Національний банк України повинен брати участь у складанні прогнозу держбюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди та подавати президенту України, Верховній Раді та Кабміну відповідні прогнозні монетарні показники, інформацію про розрахунок частини прогнозованого прибутку, яка підлягатиме перерахуванню до бюджету України на наступний бюджетний рік.
Крім того, пропонується визначити порядок перерахування до держбюджету частини прибутку до розподілу Нацбанку.
Експерти Ради оцінюють законопроект скептично: «Прийняття такої пропозиції щодо „фінансової незалежності“ НБУ в сучасних умовах кризового стану економіки є не на часі». На думку парламентських юристів, неврахування показників валютно-курсової політики при складанні прогнозу проекту держбюджету може ускладнити належну оцінку його потенційних показників, у тому числі «створити певні ризики щодо формування дохідної та видаткової частин».