Українці відрізняються від росіян насамперед ввічливістю — російський експерт
https://racurs.ua/ua/n54830-ukrayinci-vidriznyautsya-vid-rosiyan-nasampered-vvichlyvistu-rosiyskyy-ekspert.htmlРакурсУ Росії за винятком невеликого прошарку цей рефлекс в принципі втрачений, заявив інвестиційний експерт Євген Юр’єв на українському інтернет-телебаченні Ukrlife.TV.
«Перша відмінність українців від росіян — це, безумовно, ввічливість. Це навіть видно в соцмережах. Українці такого напору високотехнологічного хамства просто не очікували. В принципі, і „Кримнаш“, і „донецька операція“ — це квінтесенція хамства. Українцям це неможливо усвідомити: по-перше, ви себе називали братами, по-друге, ви просто сусіди, мовляв, як так можна?» — говорить він.
Другу відмінність, за його словами, українці, цілком можливо, самі не бачать. Йдеться про зовсім інше ставлення до власного життя: «Готовність жити майбутнім, готовність будувати будинки, ростити дітей, займатися справами, бізнесом і т. д. У Росії зараз реально присутня апатія».
По-третє, Україна навіть не уявляє, «наскільки вона нескудная країна». На думку Юр’єва, сучасна українська економіка оцінюється неправильно — це постіндустріальна економіка.
«Те, що немає нафтових вишок, великих заводів, не означає, що немає економіки. Вона багато в чому тіньова. У людей з радянським типом мислення критерій дуже простий: якщо немає гігантського заводу і не ходять робітники, значить, ви животієте. Це не так. В Україні розвинене сільське господарство, воно має повний цикл. Це дуже помітно. Це те, на що Україна може спиратися дуже сильно. Українське село і російське село — відмінності принципові. Російське село — це повна розруха, за винятком кількох анклавів», — стверджує експерт.
В якості ще однієї відмінності він наводить наявність в Україні громадянського суспільства. «Мені буде неймовірно шкода, якщо ця точка входу зникне, піде мода на Україну, настане суспільна апатія, і цей абсолютно унікальний анклав перестане бути цікавим для спроби побудови нового постглобалістського світу», — зазначає Юр’єв.