Біг діє на мозок аналогічно марихуані
https://racurs.ua/ua/n58620-big-diie-na-mozok-analogichno-maryhuani.htmlРакурсФахівці з Оксфордського університету провели дослідження канабіноїдних рецепторів у мишей, які побігали, пише MEDdaily з посиланням на The Daily Mail.
Раніше емоційний підйом у бігунів пов’язували зі зростанням рівня бета-ендорфінів, дія яких на мозок схожа на морфін. Однак згодом з’ясувалося, що розмір бета-ендорфінів занадто великий, щоб перетнути гематоенцефалічний бар’єр мозку. Тобто всередину потрапити вони не можуть.
Оксфордські вчені в ході експерименту змушували мишей бігати протягом п’яти годин. Після цього гризунів запускали в темне приміщення і піддавали болючим стимулам. У результаті тварини, які бігали, менше нервували в темряві та краще переносили біль. У повторному експерименті гризунам давали антагоністи ендоканабіноїдів та ендорфіну. У цьому випадку ейфорії після бігу не спостерігалося.
Нове дослідження довело, що ейфорія пов’язана з канабіноїдними рецепторами, що чинять великий вплив на багато процесів — наприклад, на підвищення апетиту, больові відчуття, зміну настрою й роботу пам’яті. Таким чином, біг призводить до зростання рівня і бета-ендорфіну (опіоїд), і анандаміду (ендоканабіноїд).