Суд залучив до справи про вторгнення Росії в Україну посольство РФ і українського президента
https://racurs.ua/ua/n64252-sud-zaluchyv-do-spravy-pro-vtorgnennya-rosiyi-v-ukrayinu-posolstvo-rf-i-ukrayinskogo-prezydenta.htmlРакурсПро це заявив журналістам у Києві правозахисник, керівник проекту «Відкритий суд» Станіслав Батрин, який подав клопотання, передає «Інтерфакс-Україна».
«Результатом сьогоднішнього засідання стало те, що суд залучив до цієї справи і Російську Федерацію в особі посольства РФ в Україні, а також президента України», — зазначив Батрин.
Він уточнив, що саме зазначені юридичні особи (посольство РФ в Україні та президент України в особі АП) на судовому засіданні відповідатимуть на прямі питання: чи проводиться сьогодні антитерористична операція чи в Україні війна.
«Справа про встановлення факту збройної агресії РФ проти України має принципове значення, оскільки сьогодні єдиним легітимним органом в Україні, що може встановити даний факт, є суд, і це рішення буде визнано всіма країнами світу», — наголосив правозахисник.
Зазначається, що в слуханні справи беруть участь Міноборони, Міністерство закордонних справ і Служба безпеки України.
Суддя Шевченківського райсуду столиці Ольга Юзькова оголосила перерву в слуханні, сьогодні засідання вже не буде.
Раніше на засіданні в цій справі суд постановив задовольнити клопотання заявника про долучення до матеріалів справи понад 100 листів документації, що підтверджує присутність російських військ на території України і вчинення ними протиправних дій на шкоду нацбезпеці та загрозливих життю і безпеці громадян.
Нагадаємо, влітку 2015 року прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністерству юстиції залучити кращих світових юристів, аби подати максимальну кількість позовів проти Росії.
Київ звинувачує Москву в анексії Криму та розпалюванні війни на Донбасі шляхом військової підтримки самопроголошених Донецької та Луганської народних республік, які Україна визнала терористичними організаціями.
Росія неодноразово заперечувала військову підтримку бойовиків ЛНР і ДНР, а також наполягає на тому, що проведений у березня 2014 року референдум про вихід Криму зі складу України був законним.