Президентська судова реформа обмежує права і свободи українців — суддя КСУ
https://racurs.ua/ua/n65285-prezydentska-sudova-reforma-obmejuie-prava-i-svobody-ukrayinciv-suddya-ksu.htmlРакурсТаким чином, пропоновані зміни суперечать вимогам Конституції, яка не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина, заявив у своїй окремій думці суддя Конституційного суду Микола Мельник.
Він наголошує, що ініційовані президентом зміни до Конституції не забезпечать розв’язання існуючих у сфері правосуддя проблем та досягнення задекларованих цілей — утвердження в Україні незалежної судової влади шляхом її деполітизації, забезпечення кожному права на справедливий судовий розгляд справи незалежним і безстороннім судом. Також ці зміни не зможуть усунути політичного впливу на судову владу та її залежність від політичних інститутів, а, навпаки, ускладнять цю проблему і зроблять її ще більш суспільно небезпечною, адже призведуть до порушення існуючого балансу (системи стримувань та противаг) політичного впливу на судову владу за рахунок несиметричного перерозподілу відповідних повноважень на користь глави держави.
Нагадаємо, 22 січня КСУ схвалив судову реформу без жодного зауваження. Президент Петро Порошенко 25 листопада вніс до Верховної Ради законопроект № 3524 «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)». Юристи розкритикували цей законопроект через те, що ним відтерміновується визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду.
Голова Верховного суду України Ярослав Романюк заявив, що пленум Верховного суду підтримав зміни до Конституції в частині правосуддя.
Читайте аналіз президентського законопроекту на «Ракурсі» у статтях «Конституція Порошенка-Маяковського», «Законопроект про правосуддя — як стати господарем судової влади».