Bellingcat спростував російську версію атаки на МН-17 (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n67373-bellingcat-sprostuvav-rosiysku-versiu-ataky-na-mn-17-video.htmlРакурсРосійська сторона вважає українську армію відповідальною за загибель 17 липня 2014 року малайзійського Boeing. У РФ стверджують, що українські військові запустили ракету старої модифікації з району селищ Зарощенське або Велика Шишівка, підконтрольних в той час силам АТО.
У свою чергу, Bellingcat стверджує, що навіть погодившись з версією «Алмаз-Антея» про точку запуску ракети, її все одно не могли запустити українські військові, оскільки в день авіакатастрофи в районі Зарощенського українських установок «Бук» не було, пише сайт міжнародних розслідувань.
Експерти Bellingcat стверджують, що 17 липня 2014 року на даній території вже перебували російські військові. Автори доповіді нагадують, що версія «Алмаз-Антея» про тип і місце запуску ракети «Бук» суперечить і висновкам Bellingcat, і версії офіційного слідства, проведеного Голландією.
Команда Bellingcat неодноразово публікувала звіти, які свідчать про те, що установка «Бук-М1», що збила, цілком ймовірно, MH-17 — це російський «Бук 3×2». На шести доступних фотографіях і відео вогневої установки «Бук-М1», знятих в Донецьку, Зугресі, Торезі, Сніжному та Луганську в день збиття пасажирського літака і на наступний день, спостерігається збіг безлічі характерних особливостей цього «Бука» з особливостями «Бука 3×2». Багато з них видно, наприклад, при порівнянні зображення «Бука 3×2» знятого в Росії в червні 2014 року і «Бука», знятого в Донецьку на сході України в день трагедії.
У «Бука 3×2» і «Бука», знятого на сході України 17 і 18 липня, збігаються і інші відмітні риси, таким чином вказуючи на те, що це безперечно був російський «Бук 3×2»:
— позначка «Н-2200» на лівому борту (означає «Індекс негабаритності» — залізничне позначення негабаритного вантажу, дуже часто зустрічається на російській техніці, вкрай рідко — на українських танках, і ніколи — на українських «Буках»);
— знак центру ваги поряд з «Н-2200», що виглядає як обведений колом хрест (використовується при навантаженні на залізничну платформу);
— умовний номер машини, що складається з цифри «3», затертої або зафарбованою другої цифри і ясно помітною цифри «2»;
— добре помітних відмітин на корпусі і бічному щитку гусениці;
— картині ушкоджень бокового щитка гусениці;
— характерній білій мітці на правому бічному щитку, яку можна помітити на відео, знятому в Луганську 18 липня, і на відео, знятому 23 червня в місті Олексіївка Бєлгородської області. Така ж біла позначка є і на бічному щитку іншої гусениці під написом «Н-2200».
Нагадаємо, 24 лютого в Bellingcat назвали імена підозрюваних в атаці на МН-17. Також в минулому році представники Bellingcat заявляли, що Boeing на Донбасі був збитий «Буком», привезеним з Курська.