Як держава збирається боротися з незаконними соцвиплатами
https://racurs.ua/ua/n67459-yak-derjava-zbyraietsya-borotysya-z-nezakonnymy-socvyplatamy.htmlРакурсВ Україні вже було виявлено чимало випадків, коли шахраї наживалися за рахунок соціальних виплат так званим мертвим душам або просто людям, які не мали права на такі пільги.
Наприклад, в притулок безпритульних, розташований в Костянтинівці Донецької області, перераховувалися бюджетні соцвиплати на 10,5 тис. осіб — навіть неозброєним оком видно, що це забагато. Або ще один випадок, коли було виявлено 453 особи, які отримували соціальні виплати за паспортами, загубленим ще 5-10 років тому.
За інформацією Мінфіну, в 2015 році було виявлено, що у відношенні 51 тис. осіб, які жили в зоні АТО і так званих ДНР і ЛНР, немає достовірної інформації про їх смерті. Виникли підозри, що це все ж таки мертві душі. Перерахування таким особам були припинені. Мінфін заявив про економію понад 2,7 млрд грн бюджетних коштів.
Але є й інші випадки. Так, 2868 осіб перевищували граничний рівень обсягів депозитів, які вони мали в банках країни, і тому не отримали субсидії. Цей граничний рівень становить лише 10 прожиткових мінімумів (для працездатної особи він в 2016 році становить 1378 грн, для непрацездатної — 1074 грн). Таким чином, якщо у батька багатодітного сімейства є депозит в 15,5 тис. грн, який він півжиття збирав на навчання дитини, то така сім’я вже не має права на субсидію за житлово-комунальними послугами.