Рада не захотіла розглядати законопроекти щодо НАБУ та Держбюро розслідувань
https://racurs.ua/ua/n71693-rada-ne-zahotila-rozglyadaty-zakonoproekty-schodo-nabu-ta-derjburo-rozsliduvan.htmlРакурсЯк повідомляє прес-служба українського парламенту, проект закону про уточнення окремих положень закону «Про Національне антикорупційне бюро України» (№ 4262) двічі виносився на голосування. Спочатку за включення до порядку денного сесії цього законопроекту проголосували 204 народних обранці, а згодом — 200.
Метою ухвалення змін у закон про НАБУ є врегулювання питань проходження служби осіб начальницького складу бюро. Законопроектом пропонується передбачити, що «проходження служби начальницьким складом НАБУ визначається положенням, яке затверджується указом президента України». Наразі законом «Про Національне антикорупційне бюро України» передбачено, що на осіб начальницького складу бюро поширюється положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ та Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України.
Також нардепи не змогли включити до розгляду на сесії законопроекту (№ 4451), котрий передбачає удосконалення деяких положень закону «Про Державне бюро розслідувань». Під час першої спроби «за» відповідне рішення проголосував 201 нардеп, а згодом — 193 нардепи. Рішення так і не було прийнято.
«Метою проекту закону щодо Держбюро є вирішення комплексу правових, структурно-організаційних, процедурних, кадрових питань, пов’язаних із початком роботи Державного бюро розслідувань, удосконалення регулювання окремих організаційно-правових засад формування його складу, уточнення повноважень», — йдеться в пояснювальній записці до нормативного акту.
Нагадаємо, 29 лютого Кабінет міністрів України прийняв постанову про створення Державного бюро розслідувань. Також президент Петро Порошенко призначив трьох осіб до комісії для проведення конкурсу на посаду голови Державного бюро розслідувань.
Згодом, 1 березня повідомлялось, що суди відмовляються приймати клопотання слідчих прокуратури у зв’язку із втратою ними повноважень з 1 березня, що призвело до повного колапсу слідства.