Директора ЧАЕС підозрюють у виведенні коштів за кордон через парафію УПЦ МП
https://racurs.ua/ua/n72881-dyrektora-chaes-pidozruut-u-vyvedenni-koshtiv-za-kordon-cherez-parafiu-upc-mp.htmlРакурсПро це свідчить ухвала Печерського районного суду від 15 червня, пишуть «Наші гроші». Справу веде Головне слідче управління Національної поліції України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що починаючи з 2012 року і дотепер проводилися тендери щодо закупівлі робіт з демонтажу, переробки, звільнення від регулюючого контролю обладнання та конструкцій Чорнобильської АЕС, учасниками та переможцями яких були підприємства «Промметбуд», ТОВ «Метресурс», ТОВ «Метал-сервіс плюс».
Як зазначає видання, з цими компаніями укладались договори про виконання робіт, частина з яких в дійсності не виконувалась. Разом з тим демонтовані та радіоактивно забруднені металеві конструкції реалізовувались по занижених цінах.
Легалізація незаконно привласнених коштів здійснювалася через рахунки Свято-Іллінської Єпархії Української православної церкви міста Славутич Київської області. Потім ці гроші спрямовувалися на рахунки іноземних компаній, однією з яких є естонська компанія МАСТЕ GZU OU.
Окрім цього, впродовж 2013-2015 років службові особи ДСП «ЧАЕС» перерахували понад 17,87 млн грн на підприємства з ознаками фіктивності за нібито виконані послуги, а також закупівлю товарів.
Також слідством встановлено, що посадовці ДСП «ЧАЕС» привласнювали частину міжнародної технічної допомоги, яку впродовж 2015-2016 років держпідприємство отримує від різних країн світу у вигляді коштів на придбання будівельних матеріалів, приладів, металевих конструкцій тощо.
Нагадаємо, 26 квітня Європейський банк реконструкції і розвитку опублікував відеозапис, який демонструє процес спорудження саркофага над Чорнобильською АЕС, знятий безпілотником.
Країни G7 разом з Європейським банком реконструкції та розвитку планують виділити Україні близько 85 млн євро для реалізації проектів на ЧАЕС. Першу частину коштів — 20 млн євро зобов’язалася виділити Європейська Комісія. Загалом Єврокомісія з часу чорнобильської катастрофи профінансувала проекти, які безпосередньо стосуються ЧАЕС, на суму близько 550 млн євро.