Адвокат розповів, як боротися з шахрайством у сфері нерухомості
https://racurs.ua/ua/n75332-advokat-rozpoviv-yak-borotysya-z-shahraystvom-u-sferi-neruhomosti.htmlРакурсДосягти цього можна єдиним способом — усунути безкарність шахраїв та їхніх пособників. Про це у своїй статті для «Ракурсу» пише адвокат Сергій Ярош.
«Ані відновлення централізованої державної реєстраційної служби, ані повернення повноважень щодо реєстрації комунальним бюро технічної інвентаризації, ані запровадження територіальних обмежень на реєстраційну діяльність нотаріусів проблему по суті не вирішують. Всі ці пропозиції зводяться до зменшення кількості осіб, які мають право проводити реєстраційні дії, а не до усунення можливостей для шахрайства», — пише автор.
За його словами, протидіяти шахрайству Міністерство юстиції та Кабінет міністрів України можуть самостійно, не звертаючись до Верховної Ради із проханням внести зміни до чинних законів. Для цього потрібно лише унормувати ту практику, яку добросовісні нотаріуси та реєстратори наразі використовують за власною ініціативою.
Із 2009 року всі судові рішення в України підлягають оприлюдненню в Єдиному державному реєстрі судових рішень. У своїй більшості добросовісні реєстратори чи нотаріуси, яким подається для реєстрації судове рішення, перевіряють його наявність у вказаному реєстрі. Однак вони це роблять виключно за власною ініціативою — їхній обов’язок перевіряти наявність судового рішення у реєстрі не передбачено жодним нормативним актом. Саме ця прогалина і дає можливість діяти недобросовісним реєстраторам та нотаріусам, адже їх дуже складно притягнути до відповідальності за допомогу шахраям.