Як вони рахують в тому Міністерстві юстиції
https://racurs.ua/ua/n79417-v-min-usti-zayavyly-scho-v-ukrayini-vykonuietsya-5-sudovyh-rishen.htmlРакурсЯкщо вірити йому на слово, то наразі виконується вдвічі менше — 5%. Про це Павло Петренко заявив сьогодні на прес-конференції, як повідомив «Укрінформ». Міністр прогнозує, що обсяг виконання судових рішень в 2017 році збільшиться щонайменше вдвічі.
Цифра 5% дивна навіть для наших реалій, але Петренко стверджує, що така ганебна статистика існує останні 20 років. Хоча всього півтора року тому його перший заступник Наталія Севостьянова стверджувала, що в Україні виконується 30% судових рішень. «Хочу нагадати, що в Україні не виконується близько 70% судових рішень, і це є величезною системною проблемою, яка сьогодні до кінця не вирішена», — заявила тоді Севостьянова, слова якої передає «Українська правда».
Тобто або вони за півтора року наполегливою працею досягли зменшення в шість разів кількості судових рішень, що виконуються, або в міністра і його заступників настільки різні методики підрахунків, що припускають таку неймовірну похибку.
Насправді ситуація з виконанням судових рішень є катастрофічною: левова частка їх так і не втілюється в життя, залишаючись виключно на папері. Але головне — Міністерство юстиції, як може, тримає руку на пульсі.
«Коли рівень виконання судових рішень в Україні буде хоча б такий, як у країнах Східної Європи — це в середньому 30-40%, тоді можна говорити про те, що ми рухаємося в правильному напрямку», — заявив міністр. Статистику решти «країн Східної Європи» залишимо на совісті Петренка. На би своє до путя підрахувати. Та і заразом — визначитися із правильним напрямком