Віце-прем’єр Розенко назвав главу місії МВФ в Україні непрофесіоналом
https://racurs.ua/ua/n86704-vice-prem-ier-rozenko-nazvav-glavu-misiyi-mvf-v-ukrayini-neprofesionalom.htmlРакурсКоментуючи статтю глави місії Міжнародного валютного фонду в Україні про необхідність термінового реформування пенсійної системи, віце-прем’єр-міністр України зазначив, що ван Роден не розуміє українських реалій.
«Після слів „ескпертів“ про те, що „основна структура пенсійної системи не змінилася з радянських часів“, пропало всяке бажання читати всю цю маячню до кінця. А сентенції на тему введення другого рівня — взагалі без коментарів. Людина просто не розуміє, що це таке і як воно все працює. Жахливий непрофесіоналізм», — написав у Facebook Розенко.
У статті на «Економічній правді» ван Роден писав, що пенсійна система України не відповідає викликам сучасності і потребує термінового реформування. За його словами, українці виходять на пенсію набагато раніше, ніж в інших країнах регіону. Це призвело до того, що в країні налічується понад 12 млн пенсіонерів (близько 30%).
Роден вважає, що Україні необхідно знайти спосіб зменшити приплив нових пенсіонерів і наростити надходження до Пенсійного фонду.
«Попри спроби підрихтувати правила в останні роки, основна структура пенсійної системи не змінилася з радянських часів», — підкреслив глава місії МВФ в Україні.
У коментарі «Економічній правді» Розенко пояснив, що країна не дійшла до європейської пенсійної системи через те, що влада 14 років зволікала з введенням накопичувальної системи. При цьому він заявив, що пенсійна реформа, проведена в 2000-х роках, відірвала країну від радянської системи і повністю зруйнувала її.
«Переговорний процес з МВФ у нас завжди відбувався напружено, але на сьогоднішній день є підписаний меморандум, і я дуже хотів би, щоб всі наші дискусії йшли в його рамках. Тому продукування нових і нових умов, вимог, пропозицій, коли пенсійна реформа тільки обговорюється урядом і коли вже є підписаний меморандум, є недоречним», — підкреслив він.
Нагадаємо, що 3 квітня МВФ схвалив надання Україні четвертого траншу в розмірі 1 млрд дол.