У США на пацієнтах із раком шкіри успішно випробували персоналізовану вакцину
https://racurs.ua/ua/n86885-u-ssha-na-paciientah-iz-rakom-shkiry-uspishno-vyprobuvaly-personalizovanu-vakcynu.htmlРакурсВчені з Бостонського інституту раку опублікували результати нової терапії, націленої на лікування раку, пише «Еспресо» з посиланням на Science Alert.
Рак проявляється у різних формах і пацієнтам часто доводиться переносити кілька видів лікування, перш ніж буде знайдено найефективніший проти їхньої конкретної форми захворювання.
Особливість терапії бостонських вчених полягає в тому, що вакцина була персоналізованою для кожного пацієнта, тобто кожна з них була націлена на конкретні ракові клітини. Завдяки цьому вдалося запобігти ранньому рецидиву в 12 пацієнтів із раком шкіри, а також підвищити їхній імунітет.
Кожна з вакцин містить неоантігени, які є мутантними білками, специфічними до пухлини конкретного пацієнта. Коли імунна система отримує дозу неоантігенів, вона може активувати Т-клітини пацієнта, щоб атакувати ракові клітини.
Керівник дослідження Кетрін Ву наголосила, що хоча ці результати мають перспективний характер, методи лікування є відносно новими і потребують більшої кількості клінічних випробувань.
Раніше вчені з Вашингтонського університету розробили вакцину від раку грудей, яка показала свою ефективність і безпеку навіть за наявності метастаз.