Стали відомі новації субсидіювання в Україні
https://racurs.ua/ua/n87361-staly-vidomi-novaciyi-subsydiuvannya-v-ukrayini.htmlРакурсЗ 1 травня в Україні набули чинності зміни щодо призначення субсидій для населення, які містяться в урядовій постанові № 300, пише «Інтерфакс-Україна».
Зокрема, Кабмін знизив соціальні нормативи на використання тепла, електроенергії та газу, які встановлюються для розрахунку розміру субсидій.
Також субсидії не перепризначатимуть на наступний період тим, у кого є заборгованість за житлово-комунальні послуги за два місяці й більше.
Однак, боржники все ж матимуть шанс на отримання субсидії, якщо сплатять борг чи укладуть договір про його реструктуризацію.
Про призначення чи непризначення субсидії споживачу повідомлятимуть шляхом надсилання SMS або електронних листів.
При цьому, якщо боргу немає й інформація виявилася помилковою, то споживач повинен підтвердити це документально в структурний підрозділ із питань соціального захисту населення. Саме це відомство надсилатиме сповіщення божникам.
Також Кабмін вніс до переліку послуг і товарів, що підлягають субсидіюванню, послуги транспортування та розподілу природного газу. Тобто, так звану абонплату за газ в Україні таки введуть.
Місцева влада чи створені нею комісії відтепер можуть ухвалювати рішення про призначення житлових субсидій у випадках, що не передбачені чинними правилами. Однак, фінансування таких субсидій здійснюється за рахунок місцевих бюджетів.
Іще однією новацією стало те, що при призначенні субсидій враховуються доходи членів сім’ї з урахуванням податку на доходи фізичних осіб, до яких належить допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.
Уряд також встановив соціальну норму житла для отримувачів субсидії, сім’я яких складається з одного або двох непрацездатних осіб, у розмірі 75 кв. м на домогосподарство.
Раніше повідомлялося, що з 1 травня в Україні почали автоматично перераховувати субсидії на наступний період у зв’язку з завершенням опалювального сезону.
Кабмін також обіцяє виплатити до 700 грн близько 1,5 млн українськихродин, які зуміли заощадити субсидії, зокрема, зекономили 150 кіловат електроенергії або 100 кубів газу, які використовувались для опалення. Щоб отримати компенсацію необхідно з 1 липня до 1 вересня подати заяву до місцевого управління праці та соціального захисту населення.