Ракурсhttps://racurs.ua/
Коломойський розповів про роль НБУ у «зникненні» 110 млрд гривень «ПриватБанку»
https://racurs.ua/ua/n87763-kolomoyskyy-rozpoviv-pro-rol-nbu-u-znyknenni-110-mlrd-gryven-pryvatbanku.htmlРакурсКолишній акціонер «ПриватБанку» Ігор Коломойський прокоментував нещодавнє розслідування журналістів програми «Схеми», у якому йшлося про те, що незадовго до націоналізації у грудні 2016 року з банку були виведені 110 млрд грн на рахунки фіктивних фірм, пише ТСН.
.
«Хочу уточнити кілька деталей... Із розслідування незрозуміло, куди і кому пішли 110 млрд грн кредитів, виданих „ПриватБанком“. Так ось, ці гроші з банку не йшли. У рамках реструктуризації кредитного портфеля їх видали компаніям, які погасили кредити попередніх позичальників. Тобто, гроші залишилися в банку», — сказав Коломойський.
За його словами, ці операції проходили під повним контролем і «чутливим керівництвом» заступниці голови Національного банку Катерини Рожкової.
«І ще один важливий нюанс, 3 жовтня до „ПриватБанку“ прийшли 30 співробітників НБУ, на додачу до куратора, який там був і до цього, і компанії, про яких ідеться у розслідуванні, обирав Нацбанк. Тобто, другий етап докапіталізації проходив за участю, контролем і чутливим керівництвом НБУ і особисто Рожкової. Тоді ж у „ПриватБанку“ були і представники Ernst&Yong, які готували документ, на який посилаються журналісти. Все інше в інтерв’ю, в принципі, читається», — заявив екс-акціонер фінструктури.
Нагадаємо, що в своєму розслідуванні журналісти посилаються на проект доповіді аналітиків із Ernst&Young про фінансовий стан «ПриватБанку» незадовго до націоналізації. Згідно з документом, аудитори перевірили найбільших позичальників і виявили: на 1 квітня 2015 року ризик неповернення кредитів вимірювався в сумі понад 82 млрд грн, а вже станом на 1 жовтня 2016 року цифра збільшилася до 139 млрд грн. «ПриватБанк» провів реструктуризацію кредитного портфеля: заборгованість 170 попередніх позичальників була перекладена більш ніж на 30 нових, які стали винні банку понад 110 млрд грн.
Нагадаємо, у грудні минулого року Коломойський офіційно прокоментував націоналізацію «ПриватБанку». 18 грудня Кабінет міністрів ухвалив рішення про перехід «ПриватБанку» у власність держави. У Нацбанку тоді заявили, що націоналізація «ПриватБанку» стабілізує його роботу та збереже кошти 20 млн вкладників.