Ракурсhttps://racurs.ua/
Тут народилися «кіборги»: три роки тому почалися бої за Донецький аеропорт (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n88446-tut-narodylysya-kiborgy-try-roky-tomu-pochalysya-boyi-za-doneckyy-aeroport-foto-video.htmlРакурсБої за Донецький аеропорт розпочалися в ніч з 25 на 26 травня 2014 року після того, як термінал аеропорту захопили бойовики ДНР. Проте вже через два дні українські військові звільнили аеропорт та зайняли оборону, яку утримували до кінця року, не зважаючи на постійні обстріли. Опорним пунктом українських сил стало селище Піски.
.
Українські бійці утримували аеропорт весь травень та літо. Наприкінці серпня, отримавши велику кількість російських «Градів», бойовики почали перші обстріли.
Після перших відбитих потужних атак ворога перелякані бойовики заговорили про українських «кіборгів», які замість людей захищають ДАП. Відтоді захисників аеропорту називають лише «кіборгами».
В різний час в аеропорту та прилеглих Пісках воювали бійці 95-ї та 79-ї десантних бригад, вояки 3-го кіровоградського полку спецпризначення та батальйону «Дніпро-1», артилеристи і танкісти 93-ї бригади, добровольці з ДУК «Правого сектора» та батальйону «ОУН», військові з інших частин.
Під Новий рік ситуація навколо ДАП загострилася — незважаючи на режим припинення вогню, бойовики намагалися вибити сили АТО з території аеропорту. Вони блокували дорогу до терміналу, чим ускладнювали доставку провізії та боєприпасів.
Найзапекліші бої велися в січні 2015-го року. Тоді терористи намагалися у будь який спосіб вибити «кіборгів» з терміналу: обстрілювали їх з «Градів», російських Т-72, 240-міліметрових мінометів «Тюльпани», які були створені для знищення укріпрайонів, гаубиць та потужних «Ураганів».
13 січня у результаті обстрілів завалилася диспетчерська вежа, яка стала символом протистояння українських військових.
Після бою 15 січня, коли українські військові під шквальним вогнем все ж зуміли втримати свої позиції, президент Петро Порошенко заявив, що «кіборги» зробили неможливе і цей день буде вписаний золотими літерами в історію Збройних сил України.
Особливо виснажливим виявився останній місяць захисту аеропорту. В останні дні протистояння там загинули 58 бійців. Загальні ж втрати серед українських військових за час оборони досі невідомі. 22 січня будівля терміналу повністю обвалилася, поховавши під своїми руїнами тіла останніх захисників ДАПа.
Протягом 242 днів українські «кіборги» боронили аеропорт від наступу ворога, допоки будівлі, що знаходилися на його території, внаслідок тривалих боїв не було знищено вщент.
У міністерстві оборони наголошують, що в обох терміналах не залишилося жодного укріплення, яке б забезпечувало захист військовим від снайперів та танків.
Нагадаємо, що днями в Донецькому аеропорту поновилися бойові дії.