Ракурсhttps://racurs.ua/
Масштабна хакерська атака паралізувала роботу українських компаній, банків та сервісів
https://racurs.ua/ua/n90264-masshtabna-hakerska-ataka-paralizuvala-robotu-ukrayinskyh-kompaniy-bankiv-ta-servisiv.htmlРакурсСьогодні, 27 червня, комп’ютерні системи українських банків та компаній було атаковано невідомим інтернет-вірусом. У деяких компаніях та українських ЗМІ заявили, що атаку здійснили за допомогою вірусу Petya.A. Цей вірус відомий тим, що блокує завантаження операційних систем і вимагає гроші.
.
Станом на 16.00 від хакерської атаки постраждали «Київенерго», «Укренерго», ДТЕК, «Нова пошта», «Ощадбанк», Київський метрополітен, «24 канал», «Радіо Люкс», «Укртелеком» та інші сервіси та компанії. Атака вірусу паралізувала роботу Кабінету міністрів і офіційного сайту відомства. Також перестав відповідати на запити офіційний сайт Департаменту кіберполіції.
Так, Нацбанк України попередив банківський сектор про зовнішні кібератаки невідомим вірусом. Державний «Ощадбанк» піддався атакам хакерів, через що обмежив надання послуг клієнтам.
В центральних офісах «Укренерго» і ДТЕК через ураження вірусом пересталипрацювати комп’ютери. За словами співрозмовника з «Укренерго», 100% комп’ютерів вражені вірусом і не працюють з 11:40. Така ж ситуація з комп’ютерами ДТЕК.
У прес-центрі «Нової пошти» у Facebook повідомили, що через масовану атаку вірусу Petya.A на інформаційні системи відділення та контакт-центр «Нова пошта» тимчасово не може обслуговувати клієнтів.
Київський метрополітен також заявив про хакерську атаку. Оплата банківськими картами в підземці на даний час неможлива.
У той же час на офіційному сайті аеропорту «Бориспіль» опублікували повідомлення про тимчасову недоступність розкладу рейсів через хакерські атаки. У зв’язку з позаштатною ситуацією можливі затримки рейсів.
Голова Департаменту кіберполіції Сергій Демедюк заявив, що відомство вже знає про хакерські атаки на українські компанії. За його словами, представники кіберполіції виїхали до «Ощадбанку» та «Укртелекому». Демедюк зазначив, що спочатку фахівцям необхідно з’ясувати, що це за вірус. Він додав, що співпраця з ліквідації наслідків вірусних атак може йти на міжнародному рівні.
У Службі безпеки України заявили, що атака вірусу на українські компанії, банки та сервіси може бути організована з території Росії або з окупованих територій Донбасу. В СБУ зазначили, що основні атаки були здійснені на банківську сферу та інфраструктуру.
Нагадаємо, що у 2016 році видання «Хакер» писало про вірус-вимагач Petya.Цей вірус заражав комп’ютери через фішингові листи узконаправленного характеру. Коли користувач переходив за посиланням запускався файл, який призводив до падіння системи і подальшого перезавантаження.