Ракурсhttps://racurs.ua/
Здирництво не було основним мотивом кібератаки на Україну — ООН
https://racurs.ua/ua/n90327-zdyrnyctvo-ne-bulo-osnovnym-motyvom-kiberataky-na-ukrayinu-oon.htmlРакурсОчільник глобальної програми ООН по боротьбі з кіберзлочинністю Ніл Волш заявив, що вимагання грошей не було основним мотивом хакерів, які атакували Україну 27 червня, передає «Радіо Свобода».
.
На думку Уолша, виконавці цієї кібератаки були недосвідченими у зборі викупу, оскільки вже наступного дня вдалося зупинити отримання грошей, заблокувавши обліковий запис хакерів.
«Це може бути хто завгодно: від одного хлопця, що сидить у підвалі, до національної держави», — додав він.
Як відомо, українська поліція відкрила 23 кримінальні провадження за фактом кібератак.
Нагадаємо, 27 червня Україну накрила масштабна хакерська атака, що призвела до масових збоїв у роботі державних відомств, торговельних мереж, енергокомпаній, ЗМІ, банків і поштових сервісів, а також зупинила роботу платіжних терміналів у метрополітені Києва.
Крім України, атаки Petya.A зафіксували ще в 64-х країнах, серед яких Бельгія, Бразилія, Німеччина, Росія та США.
Вірус Petya.A працює за тією ж схемою, що й вірус WannaCry, який у середині травня уразив сотні тисяч комп’ютерів по всьому світу.
Чітких даних, хто став ініціатором поширення вірусу, наразі немає. В СБУ заявили, що кібератака в Україні може бути організована з території РФ, а також, що уражені вірусом Petya.A файли розшифрувати неможливо. Експерти додають, що дешифрування файлів не відбувається навіть після перерахування коштів вимагачам.
Учора американський розробник антивірусів Symantec розкрив спосіб захисту від вірусу Petya.