НБУ: Екс-власники «ПриватБанку» не виконали взятих до 1 липня зобов’язань
https://racurs.ua/ua/n90528-nbu-eks-vlasnyky-pryvatbanku-ne-vykonaly-vzyatyh-do-1-lypnya-zobov-yazan.htmlРакурсКолишні власники «ПриватБанку» не виконали взяті до 1 липня зобов’язання, повідомляє прес-служба Національного банку України.
«Строк добровільної реструктуризації кредитів колишніх власників ПАТ „ПриватБанк“ минув 1 липня 2017 року. Зараз можна стверджувати, що колишні власники не виконали взяті на себе зобов’язання», — йдеться у повідомленні регулятора.
Держава та «ПриватБанк» перейшли до юридичної процедури стягнення та реалізації юридичної стратегії, яка наразі не розголошується. В НБУ додали, що банківська процедура буде подібною до звичайної процедури примусового стягнення у разі прострочки боргів.
Окрім цього, Міністерство фінансів оприлюднило лист, який 16 грудня минулого року колишні власники «ПриватБанку» направили до уряду з проханням здійснити придбання державою акцій банку й прийняти позитивне рішення щодо його подальшої капіталізації.
«Колишні акціонери банку в односторонньому порядку зобов’язалися сприяти процесу націоналізації банку, не здійснювати тиск на органи державної влади та нове керівництво банку, не перешкоджати діяльності банку в майбутньому та провести реструктуризацію кредитного портфелю до 1 липня 2017 року для покриття збитків держави», — йдеться у повідомленні прес-служба Мінфіну.
Нагадаємо, наприкінці травня повідомлялося, що кіпрська компанія Triantal Investments Ltd, яка належить бізнесменам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, подала в суд на Національний банк України, Міністерство фінансів і «ПриватБанк». Коломойський і Боголюбов подали два позови до Окружного адміністративного суду Києва з вимогами визнати незаконними дії відповідачів і зобов’язати їх вчинити певні дії.
У грудні минулого року Коломойський офіційно прокоментував націоналізацію «ПриватБанку». 18 грудня Кабінет міністрів ухвалив рішення про перехід банку у власність держави. У Нацбанку тоді заявили, що націоналізація «ПриватБанку» стабілізує його роботу та збереже кошти 20 млн вкладників.
23 травня окружний Адміністративний суд Києва визнав націоналізацію «ПриватБанку» частково незаконною.