Ракурсhttps://racurs.ua/
НАТО відреагує на порушення РФ договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності — ЗМІ
https://racurs.ua/ua/n93457-nato-vidreaguie-na-porushennya-rf-dogovoru-pro-likvidaciu-raket-serednoyi-i-maloyi-dalnosti-zmi.htmlРакурсПівнічноатлантичний альянс розглядає близько 40 варіантів реагування на порушення РФ умов договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (РСМД), пише Deutsche Welle з посиланням на Süddeutsche Zeitung.
.
Одним з варіантів реагування є більш інтенсивна стратегія ядерного стримування. Зокрема, країни НАТО можуть збільшити кількість систем раннього виявлення, посилити захист підводних човнів і більш активно задіяти на території Європи бомбардувальники B-2 і B-52.
Окрім цього, не виключається варіант розміщення в Європі ескадрилій бомбардувальників, здатних скидати атомні бомби.
Автори документу також розглядають варіанти, згідно з якими Росію можна буде посадити за стіл переговорів.
Офіційний представник НАТО відмовився підтвердити існування документа, проте зазначив, що всередині альянсу ведуться дискусії щодо дотримання договору РСМД.
Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності було підписано у 1987 році між США та СРСР. Згідно з документом, заборонено виготовляти, випробовувати і розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої і малої дальності.
Нагадаємо, у березні повідомлялося, що Білий дім розглядає заходи у відповідь на розгортання Росією крилатих ракет, здатних нести ядерні заряди. Вашингтон вбачає в цьому порушення договору РСМД.
США юридично зобов’язані дотримуватися договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1968 року. Водночас президент США Дональд Трамп заявив про намір розширити ядерний арсенал країни.
Також відомо, що раніше США та РФ також підписали договір СНО-3, який набрав чинності після ратифікації парламентами обох країн 5 лютого 2011 року. Термін його дії — 10 років. Згідно з угодою, до лютого 2018 року сторони повинні скоротити ядерні боєзаряди до 1550 одиниць кожна, а балістичних ракет на підводних човнах і важких бомбардувальниках — до 700 одиниць.