«Ігри нескорених»: що це за змагання і чому вони важливі для українських воїнів (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n94370-igry-neskorenyh-scho-ce-za-zmagannya-i-chomu-vony-vajlyvi-dlya-ukrayinskyh-voyiniv-foto-video.htmlРакурс«Ігри нескорених» (Invictus Games) — це змагання в паралімпійському стилі, в рамках яких військовослужбовці та ветерани демонструють свої вміння у різних спортивних дисциплінах. Наприклад, у баскетболі на візках, волейболі сидячи, веслуванні у залі, легкій атлетиці, стрільбі з лука, плаванні, пауерліфтингу, велоспорті та багатьох інших.
«Invictus» з латині означає «непереможний», «незламний» або «нескорений».
Започаткування Invictus Games
Ініціатором створення «Ігор нескорених» є британський принц Гаррі. Перші такі змагання відбулися у 2014 році в Олімпійському парку королеви Єлизавети у Лондоні. Побачивши виступ британської команди на Warrior Games в Колорадо за рік до того, принц Гаррі вирішив створити аналогічний міжнародний спортивний захід у Британії.
За підтримки тодішнього мера Лондона Бориса Джонсона, Лондонського організаційного комітету Олімпійських та Паралімпійських ігор і Міністерства оборони Британії, на організацію заходу пішло більше десяти місяців. У вступній промові принц Гаррі сказав, що ігри «демонструватимуть силу спорту в сприянні відновленню, реабілітації та житті з інвалідністю». Він також повідомив, що їхня довгострокова мета полягає у запевненні, що травмовані солдати не будуть забуті, коли участь у війні підійде до кінця.
У перших «Іграх нескорених» змагалися близько 300 учасників з 13 країн, які воювали на боці Великої Британії в останній військовій кампанії.
Вдруге Invictus Games пройшли у травні 2016 року у парку розваг «Світ Волта Діснея» в американському штаті Флорида. Тоді на церемонії побували принц Гаррі, перша леді Мішель Обама, екс-президент США Джордж Буш та багато інших високопосадовців. Тодішній американський президент Барак Обама і королева Великої Британії Єлизавета ІІ з’явилися у рекламному ролику для змагань.
«Ігри нескорених-2017»
У 2017 році ігри пройдуть з 23 по 30 вересня у канадському Торонто. Україна вперше отримала право взяти участь у змаганнях як союзник НАТО у багатьох миротворчих операціях. Разом з Україною вперше на Invictus Games приїде збірна Румунії. Загалом у змаганнях братимуть участь 17 національних команд (550 учасників).
Для цьогорічних змагань використовуватимуться спортивні споруди, які готувались до Панамериканських ігор у 2015 році. Організатори змагань у Торонто також планують особливості — більше країн-учасників за рахунок України та Румунії та збільшення видів спортивних дисциплін.
Офіційний талісман ігор — жовтий лабрадор Вімі.
Українська команда на «Іграх нескорених»
В описі України на сайті Invictus Games вказано, що чисельність української армії сягає 260 тис. військових і вона є однією з найбільших у Європі. Окрім того, військові ЗСУ беруть участь у бойових діях на Донбасі. Також з 1992 року Збройні сили України були активно задіяні в багатьох навчаннях та миротворчих місіях під егідою ООН і Організації північноатлантичного договору на Балканах, Близькому Сході та в Африці. Кораблі українського флоту брали участь у протипіратських операціях біля узбережжя Сомалі.
Українська команда, окрім вже заявлених шести видів спорту (атлетика, плавання, стрільби з лука, пауерліфтинг, веслування на тренажерах та велоперегони) братиме також участь у змаганнях з волейболу сидячи. Відомо, що українські бійці зараз активно тренуються у Торонто, і на одне з таких тренувань завітав принц Гаррі.
Також у Торонто відбулася зустріч української збірної з президентом України Петром Порошенком та прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.
Президент України подякував українській громаді Канади за матеріальну й моральну допомогу в боротьбі з агресією РФ, а спортсменам — за силу волі та жагу до перемоги.
«Це найкращий спосіб пошанування наших хоробрих чоловіків та жінок у формі. Їхній приклад хоробрості вселяє у нас впевненість у нашій остаточній перемозі», — зазначив Порошенко.
За словами президента, історія кожного солдата, присутнього в українській команді, є прикладом неймовірної волі та рішучості. Зокрема, Вадим Свириденко протягом дня був тричі поранений і провів чотири дні та чотири ночі на холоді. Юрій Писарчук був важко поранений та прикутий до ліжка, однак після реабілітації повернувся на фронт. Катерина Михайлова, будучи важкопораненою, врятувала життя кільком побратимам, витягнувши їх із поля бою.
«Ці люди є українською армією — сильною, вільною та реформованою, що заслуговує на високу оцінку та повагу цілого демократичного світу», — сказав президент.