Ракурсhttps://racurs.ua/
Закон про освіту: Будапешт ініціює перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС
https://racurs.ua/ua/n95237-zakon-pro-osvitu-budapesht-iniciuie-pereglyad-ugody-pro-asociaciu-ukrayina-ies.htmlРакурсНа наступному засіданні Ради ЄС Угорщина ініціює перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС через закон про освіту. Таку заяву зробив очільник угорського МЗС Петер Сіярто під час візиту в Ужгород, пише Mukachevo.net з посиланням на угорську інформагенцію MTI.
.
Сіярто 9 жовтня відвідав Закарпаття. За словами міністра, офіційний Будапешт не бачить іншого шляху, окрім як посилювати міжнародний тиск на Україну.
«Закон про освіту принципово порушує Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, тому наступного понеділок я буду ініціювати консультативну нараду міністрів закордонних справ в Люксембурзі, аби переглянути угоду», — заявив глава МЗС сусідньої країни.
У рамках короткого візиту в Ужгород, про який стало відомо виключно з угорських ЗМІ, Сіярто провів дві зустрічі: одну з представниками угорської нацменшини Закарпаття, зокрема за участі лідерів двох угорських організацій Ласло Брензовича (КМКС) та Ласло Зубанича (УМДС), і духовенства та другу зустріч — з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем.
Сіярто заявив, що освітній закон створює гірші умови для закарпатських угорців і інших меншин ніж ті, що існували у колишній радянській системі.
Нагадаємо, що 28 вересня набув чинності прийнятий Верховною Радою законопроект «Про освіту», покликаний підвищити якість освіти в країні. Кілька країн звинуватили Україну в тому, що прийнятий законопроект нібито порушує права національних меншин. Угорщина і зовсім заявила, що блокуватиме всі рішення Євросоюзу про зближення з Україною.
29 вересня в порядок денний осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи внесли питання про дебати, присвячені темі «Новий закон України про освіту як головна перешкода вивченню національними меншинами рідних мов». 11 жовтня до ПАРЄ звернеться президент України Петро Порошенко. Глава держави також відповість на питання парламентаріїв.
Варто відзначити, що Латвія підтримала Україну в «мовному скандалі». Міністр освіти і науки Латвії заявив, що розуміє прагнення України до забезпечення передумов для вивчення державної мови в системі освіти.