Ракурсhttps://racurs.ua/
Польщу охопили масштабні протести проти судової реформи (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n97610-polschu-ohopyly-masshtabni-protesty-proty-sudovoyi-reformy-foto-video.htmlРакурсАкції протесту проти судової реформи у Польщі відбулися у Варшаві, Вроцлаві, Познані та інших містах, пише Deutsche Welle.
.
Протестувальники побоюються, що зміни до законодавства, запропоновані президентом Анджеєм Дудою, дадуть змогу уряду контролювати систему правосуддя. Цю реформу просуває правляча націонал-консервативна партія «Право і справедливість» (ПіС).
У Варшаві перед президентським палацом протестували кілька тисяч осіб. Вони вигукували гасло «Вільні суди, вільні вибори, вільна Польща» та тримали в руках національні прапори та копії конституції країни.
Акції протесту відбулися і в інших містах Польщі, зокрема у Вроцлаві та Познані. Організатори протестів вважають, що якщо парламент ухвалить зміни до законів, запропоновані Анджеєм Дудою, то правляча партія зможе контролювати суди.
19 липня Єврокомісія критично оцінила зміни до судової системи у Польщі, наголосивши, що якщо усі закони у цій справі ввійдуть у силу, то зникне незалежність судів у Польщі. Влітку до акцій протесту «Захищаємо суди», яка безперервно відбувалася починаючи з 20 липня, коли Сейм Польщі ухвалив закон про Верховний суд, долучилося кілька десятків міст у Польщі.
Як раніше повідомляв «Ракурс», зміни до законопроекту про Верховний суд Польщі передбачають завершення каденції суддів Верховного суду за винятком тих суддів, котрі будуть рекомендовані Державною радою судочинства. У рамках Верховного суду має бути також утворена Дисциплінарна палата. Позитивні рекомендації комісії Сейму отримали поправки правлячої партії, що є результатом зустрічі спікерів Сейму та Сенату з президентом Анджеєм Дудою. Мова йде, зокрема, про те, аби регламент Верховного суду формулював президент своїм розпорядженням, а не міністр юстиції. Президент має також рекомендувати суддів Верховного суду, котрі залишаться у цьому органі після вступу у силу нового закону. Окрім того, буде подовжено з 14 до 30 днів принцип vacation legis. Ще одна зміна передбачає вибір Сеймом членів Державної ради судочинства більшістю 3/5 голосів.