Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: 5.ua
США: Ситуація з НАБУ — спроба підірвати незалежні антикорупційні інституції в Україні
https://racurs.ua/ua/n97995-ssha-sytuaciya-z-nabu-sproba-pidirvaty-nezalejni-antykorupciyni-instytuciyi-v-ukrayini.htmlРакурсУ зв’язку із нещодавним арештом посадових осіб Національного антикорупційного бюро, у Державному департаменті США виникли сумніви щодо прихильності України до боротьби з корупцією. Таку заяву Держдепартаменту Сполучених Штатів озвучила його речниця Хізер Науерт, передає «Радіо Свобода».
.
Повідомляється, що стурбованість США пов’язана із нещодавнім міжвідомчим конфліктом, коли було затримано агента НАБУ під прикриттям, а в бюро заявили, що спецоперацію у Державній міграційній службі України щодо виявлення учасників організованого злочинного угруповання, зірвали співробітники СБУ та ГПУ.
Наурет також сказала, що такі дії підривають довіру громадськості та міжнародну підтримку України.
«Інститути боротьби з корупцією повинні підтримуватися, фінансуватися і захищатися», — процитувала речниця слова державного секретаря США Рекса Тіллерсона.
Сполучені Штати, як заявила речниця Держдепартаменту, закликають український уряд працювати над викоріненням корупції, що є ключем до стабільності та процвітання всіх українців.
Протидія корупції та реформа судової системи є основною вимогою від Заходу для України для отримання кредитів та підтримки відносин із Євросоюзом, США та Міжнародним валютним фондом.
Між тим, напередодні у Вашингтоні розпочався Глобальний форум щодо повернення активів, однією з основних тем якого є повернення українських грошей, на який не поїхав генеральний прокурор України Юрій Луценко. Україну на вступній сесії замість Луценка представляє посол України в США Валерій Чалий. Луценко заявив, що від ГПУ має виступити його заступник, Євген Єнін, який приєднається до форуму сьогодні. Крім того, на захід прибули директор НАБУ Артем Ситник та керівник САП Назар Холодницький. Загалом делегації очолюють генеральні прокурори та міністри юстиції країн Нігерії, Шрі-Ланки та Тунісу, повернення активів до яких розглядатиметься на форумі.
Нагадаємо, агент НАБУ намагався дати хабар першому заступнику Державної міграційної служби Діні Пімаховій. Він пропонував посадовцю значні кошти за прийняття незаконних рішень щодо легалізації в Україні громадян В‘єтнаму та Ірану, яких насправді не існувало.
Співробітники СБУ затримали його при передачі першої частини хабара в 15 тис. дол.
Після цього директор НАБУ Артем Ситник заявив, що було зірвано спецоперацію Антикорупційного бюро та запевнив, що після інциденту в ДМС нікого зі співробітників НАБУ не затримуватимуть.
У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко заявив, що всі агенти Антикорупційного агентства, що працюють під прикриттям, набрані з порушенням закону. Також генпрокурор повідомив, що агенти використовують нелегальне обладнання у своїй роботі.
Згодом у НАБУ заявили, що такі заяви Луценка подекуди суперечать здоровому глузду та свідчать про те, що «генпрокурор не повною мірою обізнаний із базовими правовими засадами проведення оперативно-розшукових дій».