Ракурсhttps://racurs.ua/
Петер Сійярто. Фото: 24 Канал
Угорщина назвала Україні свої вимоги вирішення конфлікту з освітнім законом
https://racurs.ua/ua/n98170-ugorschyna-nazvala-ukrayini-svoyi-vymogy-vyrishennya-konfliktu-z-osvitnim-zakonom.htmlРакурсПерша умова: не порушувати права представників угорських меншин. Друга: закарпатські угорці мають погодитися з внесенням змін до освітнього законодавства. Обидві умови озвучив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, передає телеканал «112 Україна».
.
Поки зазначені умови не будуть виконані, Угорщина не піде на врегулювання ситуації.
Заява Сийярто зробив в рамках засідання Ради міністрів ОБСЄ після зустрічі з главою МЗС України Павлом Клімкіним.
Нагадаємо, що Угорщина почала блокувати розширення стратегічно важливого співпраці НАТО з Україною через конфлікт навколо освітнього закону.
Конфлікт між Україною та Угорщиною розгорівся у вересні через ухвалення Верховною Радою закону «Про освіту». У Будапешті обурилися, оскільки у законі прописано те, що з 2018 року навчання в країні буде проводитися виключно державною мовою. Тож МЗС Угорщини почало настоювати на тому, що реформа порушує права національних меншин і закарпатських угорців, які проживають в Україні.
Таким чином, наприкінці жовтня Будапешт наклав вето на проведення засідання комісії НАТО-Україна на рівні глав МЗС, яке планувалось на 6 грудня. Очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто повідомив, що до вересня Будапешт був найактивнішим прихильником інтеграційних прагнень Києва. Проте нині, за його словами, Угорщина не може не реагувати на український закон про освіту.
Тож Сійярто заявив, що через ухвалення закону «Про освіту» Будапешт та угорські дипломати використають всі можливі інструменти для перешкоджання євроінтеграційним прагненням України.
Нагадаємо, Венеційська комісія не підтрималапретензії Угорщини до мовної статті українського закону про освіту. Ще раніше Угорщина пригрозила Україні економічними санкціями з боку ЄС.
Разом з тим зауважимо, що громадянство Угорщини за спрощеною процедурою отримало 870 тис. осіб, які мешкають у країнах Карпатського басейну.