Ракурсhttps://racurs.ua/
Наталія Бернацька. Фото: Аникор
Документи, які шукали детективи НАБУ, Мін’юст відправив на аудит (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n98441-bernacka-dokumenty-yaki-shukaly-detektyvy-nabu-v-min-usti-vidpravyly-na-audyt-video.htmlРакурсПерший заступник міністра юстиції України Наталія Бернацька повідомила, що жоден із оригіналів документів, які розшукувало НАБУ, ніколи не був знищений і всі вони є в справі. Про це інформує прес-служба Мін’юсту.
.
Бернацька прокоментувала ситуацію з обшуками в Міністерстві юстиції по справі щодо виконання рішення Європейського суду з прав людини і заявила, що в ЗМІ було багато неправдивої інформації.
«Виявилося, що жоден із оригіналів ніколи не був знищений, всі вони є в справі, в ЄСПЛ та в електронній системі. Для того, щоб підтвердити ці слова і не робити голослівні заяви ми зробили два пакети документів і вчора передали їх копії Харківській правозахисній групі і Українській Гельсінській спілці з прав людини, тобто експертам-правозахисникам, які роками займаються представленням інтересів громадян в ЄСПЛ, для того, щоб вони зробили незалежний аудит і оцінку цих матеріалів і фактів», — зазначила посадовець.
Вона зауважила, що в цій справі багато політики.
Також вона повідомила, що розпочато кримінальне провадження щодо обшуку в Мін’юсті.
«Ми звернулися до Генеральної прокуратури із заявою щодо неправосудного рішення судді Бобровника з приводу ухвали, якою він намагається вилучити в Мін’юсті всі документи з 2013 року по всіх рішеннях ЄСПЛ, нашим регресним позовам, міждержавним заявам, що може становити загрозу національній безпеці і взагалі виконанню всіх рішень ЄСПЛ, які виграли наші громадяни в Страсбурзі», — сказала Бернацька.
Чиновник зазначила, що Міністерство юстиції в подальшому готове до повної співпраці з Антикорупційним бюро по справі ТОВ «Золотий Мандарин Ойл» та може надати всі необхідні документи, аби розслідування було завершено якомога скоріше і справу було закрито.
Нагадаємо, співробітники Національного антикорупційного бюро 8 грудня провели у будівлі Мін’юсту та в домі однієї з працівниць міністерства, санкціоновані обшуки. Оперативні дії співробітниками бюро були проведені через ризик знищення документів, які мало надати Міністерство юстиції у розслідуванні кримінального провадження.
Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактом цих обшуків, заявивши, що вони проводилися з порушенням вимог Кримінально-процесуального кодексу, а в діях службових осіб НАБУ вбачаються ознаки кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла).
Згодом, міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що детективи НАБУ під час обшуків у відомстві хотіли вилучити оригінали документів, які мають значення у позові до ЄСПЛ проти «Роснефти».
Однак, у бюро запевнили, що під час обшуків детективи не вилучали жодних документів, на які Європейським судом накладено гриф «конфіденційно».