Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: NewsONE
Саакашвілі прийшов до ГПУ, посварився з прокурором та відмовився давати свідчення (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n98576-gpu-povtorno-vyklyche-saakashvili-na-dopyt-cherez-vidmovu-davaty-svidchennya.htmlРакурсДопит Михайла Саакашвілі було заплановано на 9.30 ранку. Проте замість того, аби зустрітись з прокурорами, він почав роздавати журналістам коментарі, повідомляє Espreso.tv.
.
Генпрокурор Юрій Луценко вийшов з ГПУ, аби запросити екс-президента Грузії на допит. Однак Саакашвілі відмовився давати свої покази слідчим, запевнивши, що готовий у будь-який час прийти на допит до СБУ.
За словами адвоката Саакашвілі Руслана Чорнолуцького, генпрокурор постановою від 5 грудня особисто визнав підслідність СБУ і заступник начальника слідчого відділу Чумак призначив групу з сімох слідчих.
«Ця справа підслідна СБУ. Сьогодні ми не повинні і не зобов’язані приходити на допит до невідомої групи прокурорів, в якої немає повноважень», — підсумував Чорнолуцький.
З огляду на те, що Саакашвілі сьогодні зірвав проведення допиту, слідчі ГПУ мають намір вдруге викликати його на допит.
«Саакашвілі сьогодні зірвав проведення слідчих дій, тому що викликався він для проведення цих дій до службового кабінету слідчого Генеральної прокуратури України. Однак, прибувши до контрольно-пропускного пункту ГПУ, відмовився надалі від проведення слідчих дій», — сказав прокурор Олександр Говорущак.
Водночас він спростував інформацію про нібито непідслідність справи Саакашвілі Генпрокуратурі.
«Наразі жодних кримінально-процесуальних порушень у кримінальному провадженні немає. Сторона захисту не сприяє встановленню істини, а лише перешкоджає її встановленню», — запевнив прокурор.
Суперечка прокурора та Саакашвілі:
Нагадаємо, що Михайло Саакашвілі оголосив про готовність до публічних переговорів з президентом України Петром Порошенком.
У неділю в центрі Києва відбувся другий «Марш за імпічмент», який раніше анонсував екс-президент Грузії. Акція відбувається вперше після його звільнення.
Після акції частина учасників мітингу разом з Саакашвілі попрямували до Жовтневого палацу, щоб влаштувати там свій штаб. Будівля була оточена силовиками. Внаслідок сутичок під Жовтневим палацом у Києві постраждало 60 нацгвардійців, 15 з них — госпіталізовано.