Ракурсhttps://racurs.ua/
Роман Труба. Фото: rbc.ua
Призначення директора Держбюро розслідувань оскаржують у судах
https://racurs.ua/ua/n98690-pryznachennya-dyrektora-derjburo-rozsliduvan-oskarjuut-u-sudah.htmlРакурсНа розгляді в українських судах перебувають два позови щодо призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань. Відомо, що один позов було подано до Вищого адміністративного суду щодо скасування указу президента про призначення голови ДБР, пише «Українська правда» з посиланням на заяву Романа Труби.
.
Перший позов подала фізична особа, прізвище якої очільнику ДБР «ні про що не каже».
«Цей позов мною вивчений, і я обов’язково буду присутній під час його розгляду. І судом, я впевнений, буде надана об’єктивна, законна і справедлива оцінка», — заявив Труба.
Інший позов, за словами Труби, перебуває в іншому суді і стосується «скасування наказів про призначення першого заступника та заступника (голови ДБР)».
«Я буду звертатися за допомогою до Кабміну щодо представлення моїх інтересів у суді з розгляду цього питання», — розповів Труба.
Нагадаємо, у листопаді цього року президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань.
Згодом стало відомо, що Міністерство юстиції звернулося до Адміністрації президента із заявою про необхідність проведення люстраційної перевірки новообраного директора ДБР Труби.
ЗМІ повідомляли, що Труба, будучи прокурором Пустомитівського району Львівської області, у 2013 році клопотав про відкриття кримінальної справи проти євромайданівців. Його могли б люструвати, згідно із законом «Про очищення влади», але Труба самостійно звільнився із посади держслужбовця у 2015 році.
Раніше «Ракурс» писав, що «Народний фронт» намагається взяти підконтроль Держбюро розслідувань шляхом призначення свого кандидата — Романа Труби. Він вважався креатурою «Народного фронту», однак, насправді, в конкурсі на посаду глави ДБР він опинився за протекцією секретаря Ради нацбезпеки й оборони Олександра Турчинова.