Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: glavcom.ua
У Боснії 25 екс-військових та поліцейських обвинувачують в убивствах та катуваннях сербів
https://racurs.ua/ua/n99099-u-bosniyi-25-eks-viyskovyh-ta-policeyskyh-obvynuvachuut-v-ubyvstvah-ta-katuvannyah-serbiv.htmlРакурсПрокуратура Боснії і Герцеговини висунула обвинувачення у скоєнні воєнних злочинів проти сербських мирних жителів та військовополонених під час війни у 1990 роках 25 колишнім боснійським військовим та поліцейським мусульманського віросповідання, пише DW.
.
Зокрема, 11-х колишніх військових боснійської армії обвинуватили в участі у нападі на сербське село Чемерно на північ від Сараєва, внаслідок чого загинуло 30 осіб.
В іншому випадку 14-м колишнім поліцейським та військовим пред’явлено обвинувачення у скоєнні воєнних злочинів проти десятків сербів у районі Коніц на південний захід від Сараєва. Їм закидають вбивства, катування, нелюдське поводження та незаконне позбавлення волі. Серед заарештованих — військовий аташе боснійського посольства в Нідерландах.
Нагадаємо, 21 грудня офіційно припинив свою роботу Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії, який займався розслідуванням воєнних злочинів, злочинів проти людяності та актів геноциду, скоєних під час воєн в Югославії в 1991-2001 роках. За 24 роки роботи трибунал висунув обвинувачення проти 161 особи, з них 90 були визнані винними та засуджені, 19 — виправдані, справи проти 13-ти осіб були передані до національних судів, а справи ще проти 37 осіб було відкликано.
Раніше апеляційна палата Гаазькоготрибуналу зажадала від Міністерства внутрішніх справ Сербії забезпечити повернення до Центру утримання ООН у Гаазі двох колишніх співробітників сербських спецслужб, обвинувачуваних у причетності до військових злочинів, скоєних сербськими «загонами смерті» в Боснії та Хорватії після розпаду комуністичної Югославії у 1991 році.
22 листопада Міжнародний трибунал засудив екс-генерала боснійських сербів Ратко Младича до довічного ув’язнення за геноцид, злочини проти людяності та військові злочини.