Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: surepointspy.com
СБУ заблокувала розповсюдження програми-шпигуна за мобільними пристроями українців
https://racurs.ua/ua/n99661-sbu-zablokuvala-rozpovsudjennya-programy-shpyguna-za-mobilnymy-prystroyamy-ukrayinciv.htmlРакурсСБУ встановила, що група зловмисників з різних регіонів України розробила програму для прихованого зняття інформації з мобільних пристроїв. Свої «послуги» вони продавали клієнтам через спеціально створені веб-ресурси, інформує прес-центр СБУ.
.
Замовник, заповнивши на сайті відповідну заявку, отримував спочатку тестовий доступ до шпигунського «сервісу». Програма запускалася автоматично при увімкненні мобільного телефону, не виявляла ознак активності під час роботи та діяла приховано від власника.
Можливості програми дозволяли перехоплювати телефонні розмови та повідомлення, переписку у популярних месенджерах й електронній пошті, фіксувати місцезнаходження абонента, надавати доступ до фото- і відеофайлів.
Усі отримані дані зберігалися для клієнта в «особистому кабінеті» на веб-ресурсах зловмисників. Для постійного користування «сервісом» замовник повинен був здійснити оплату на необхідний йому термін.
Співробітники СБУ у Харківській області провели низку обшуків в офісах та за місцями проживання зловмисників.
Відповідно до висновків фахівців, виявлене програмне забезпечення, встановлене на мобільному пристрої, є спеціальним технічним засобом негласного отримання інформації.
Кримінальне провадження здійснюється за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 359 (незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації) та ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, 27 червня 2017 року Україну накрила масштабна хакерська атака, що призвела до масових збоїв у роботі державних відомств, торговельних мереж, енергокомпаній, ЗМІ, банків і поштових сервісів, а також зупинила роботу платіжних терміналів у метрополітені Києва. Окрім України, атаки Petya.A зафіксували ще в 64-х країнах, серед яких Бельгія, Бразилія, Німеччина, Росія та США. Вірус Petya.A працював за тією ж схемою, що й вірус WannaCry, який у середині травня уразив сотні тисяч комп’ютерів по всьому світу.