Ракурсhttps://racurs.ua/
Нобелівську премію з медицини вручать американцям, які досліджували добові ритми
https://racurs.ua/ua/n94825-nobelivsku-premiu-z-medycyny-vruchat-amerykancyam-yaki-doslidjuvaly-dobovi-rytmy.htmlРакурсНобелівську премію з медицини присудили за дослідження добових ритмів живих організмів, передає «112 Україна» з посиланням на Нобелівський комітет у Стокгольмі.
.
Як стало відомо, премію в галузі фізіологіїта медицини за 2017 рік отримають американці Джеффрі Хол, Майкл Розбаш і Майкл Янг. Премія присуджена за відкриття молекулярного механізму, який контролює циркадні (ред. — циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов’язані зі зміною дня і ночі) ритми.
Варто відзначити, що в цьому році сума Нобелівської премії збільшена на 120 тис. дол. У 2011 році сума Нобелівської премії була зменшена. На даний момент фінансова ситуація у фонді стабілізувалася, тому вирішено знову підвищити розмір винагороди.
Нагадаємо, що в минулому році Нобелівська премія в області фізіології та медицини була присуджена японському молекулярному біологу Йосінорі Осумі за дослідження механізмів аутофагії.
Як відомо, за весь період існування премії вона була присуджена 108 разів. Найчастіше відзначали роботи в області генетики — 48 разів.
Наймолодшим володарем нагороди в галузі медицини вважається канадець Фредерік Бантінг, який відкрив гормон інсулін. На момент присудження премії у 1923 році йому було всього 32 роки.
Відомий австрійський психіатр Зиґмунд Фрейд номінувався на Нобелівську премію в галузі медицини 32 рази, проте так і не отримав її через нестачу доказів в його роботах.