Ракурсhttps://racurs.ua/
Вспышка в небе Киева - Госкосмос предупреждает о возможном повторении явления
Вспышка в небе Киева — Госкосмос предупреждает о возможном повторении явления
https://racurs.ua/n182215-vspyshka-v-nebe-kieva-goskosmos-preduprejdaet-o-vozmojnom-povtorenii-yavleniya.htmlРакурсСпалах у небі над Києвом близько 22.00 19 квітня пояснили у Державному космічному агентстві України. Там вказали, що найближчими днями це явище може повторитися. Йдеться про падіння метеориту з метеоритного потоку Ліриди.
.
За даними Головного центру спеціального контролю Держкосмосу, точний час спалаху невідомого космічного об'єкта над Києвом спеціалісти визначили як 21.57. Саме у цей момент інфразвуковими засобами на території України була зареєстрована високоенергетична акустична подія.
Розрахункове місце епіцентру вибуху знаходиться в Київській області. Подія, ймовірно, пов’язана із входом космічного тіла в щільні шари атмосфери, інформація уточнюється, — пояснили у Держкосмосі.
Фахівці додали, що спалах не міг бути пов’язаний з падінням американського супутника RHESSI, оскільки космічний апарат має впасти на Землю 20 квітня у зовсім інший район далеко за межами України.
Найбільш ймовірно спалах було спричинено падінням метеориту з потоку Лірид, — додали у Держкосмосі.
Нагадаємо, щороку у квітні Земля проходить через шлейф комети Тетчер, яка залишає метеорний потік Ліриди. Ліриди — це дуже швидкі і яскраві метеори, які спричиняє шлейф комети Тетчер. Ліриди не залишають довгих палаючих слідів, коли проносяться через атмосферу Землі, їхня ознака — яскраві спалахи, або так звані «вогненні кулі». Метеорний потік Ліриди — один з найдавніших, що відомі людству. Його ще спостерігали китайці у 687 році до нашої ери. Свою назву потік Ліриди отримав від сузір’я Ліри, з якого нібито падає метеоритний дощ. У шлейф комети Тетчера Земля потрапила 15 квітня, а вийде з нього 29 квітня. Пік зорепада припадає на 21 квітня.
Загрузка...