Ракурсhttps://racurs.ua/
Валерий Залужный, фото: Офис президента
Затягивание войны пойдет на пользу россии — Залужный
https://racurs.ua/n188920-zatyagivanie-voyny-poydet-na-polzu-rossii-zalujnyy.htmlРакурсВалерій Залужний, головнокомандувач ЗСУ, написав статтю для видання The Economist, в якій окреслив перспективи розвитку російсько-української війни та окреслив напрямки модернізації ЗСУ, завдяки яким Україна зможе перемогти.
.
За словами Залужного, війна зараз переходить на новий етап — стає «позиційною» війною статичного та виснажливого бою, як у Першій світовій війні, на відміну від «маневрової» війни руху та швидкості.
Це буде вигідно росії, дозволяючи їй відновити свою військову міць, що в кінцевому підсумку загрожуватиме Збройним силам України та самій державі, — наголошує Залужний.
На думку Головнокомандувача ЗСУ, для виходу з позиційної форми на нинішньому етапі передусім необхідне:
- завоювання переваги у повітрі;
- подолання глибокоешелонованої системи мінно-вибухових загороджень;
- підвищення ефективності контрбатарейної та радіоелектронної боротьби;
- створення та підготовка необхідних резервів.
Також важливу роль відіграє повсюдне використання у військовій справі інформаційних технології та раціональна організація логістичного забезпечення.
Найважливішою з них є повітряна міць. Контроль над небом необхідний для проведення широкомасштабних наземних операцій, — наголошує Залужний.
За його словами, на початку війни в України було 120 бойових літаків, з яких лише третина була придатна до використання. І хоча ВПС росії за цей час зазнали величезних втрат, зокрема ЗСУ знищили понад 550 російських систем протиповітряної оборони, а Україна отримала від партнерів значну допомогу в авіації та системах ППО, рф досі зберігає значну перевагу і продовжує будувати нові штурмові ескадрильї.
Ця перевага ускладнює наше просування вперед. Російські системи протиповітряної оборони дедалі частіше заважають нашим літакам здійснювати польоти. Наша оборона робить те ж саме з росією. Таким чином, російські дрони перебрали на себе значну частину ролі пілотованої авіації в розвідці і завданні повітряних ударів, — зазначає Залужний.
Безпілотники також мають бути частиною нашої відповіді, вважає Залужний:
- Україна повинна завдавати масовані удари з використанням імітаторів повітряних цілей та ударних безпілотників, щоб перевантажити російські системи протиповітряної оборони;
- ЗСУ мають полювати на російські безпілотники, використовуючи свої безпілотники-мисливці, обладнані сітками;
- українські військові повинні використовувати імітатори сигналів, щоб зменшити ефективність використання російських керованих авіабомб;
- українським військовим потрібно засліплювати тепловізійні камери російських безпілотників вночі за допомогою стробоскопів.
Залужний зазначає, що російське вторгнення в Україну спровокувало глобальну безпекову кризу.
Неспроможність таких міжнародних органів, як ООН та ОБСЄ, підтримувати порядок означає, що Україна може відновити свою територіальну цілісність лише військовою силою, — наголошує Залужний.
Також Залужний наголошує, що росію не потрібно недооцінювати.
Вона зазнала великих втрат і витратила багато боєприпасів. Але вона ще довго матиме перевагу в озброєнні, техніці, ракетах і боєприпасах. Її оборонна промисловість нарощує обсяги виробництва, незважаючи на безпрецедентні санкції. Наші партнери по НАТО теж різко нарощують свої виробничі потужності. Але для цього потрібен щонайменше рік, а в деяких випадках, таких як літаки і системи управління, — два роки, — зазначає Головнокомандувач ЗСУ.
Джерело: The Economist
Загрузка...